Akbük Koyu'nda tekne faciası: Ölümden önce canlı yayın yapmışlar

Akbük Koyu'nda tekne faciası: Ölümden önce canlı yayın yapmışlar

Muğla’nın Gökova Körfezi’nin dünyaca ünlü Akbük Koyu’nda fırtına nedeniyle alabora olan teknede kaybolan 34 yaşındaki Soner Yıldız ve 38 yaşındaki Hasret Karataş’ın cesetlerine ulaşıldı. 2'si kurtulan 4 arkadaşın, balık tutmak için denizden açıldıktan sonra cep telefonu ile sosyal medyadan canlı yayın yaptıkları öğrenildi

13 Şubat 2017, Pazartesi 12:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olay, dün akşam saatlerinde Akbük Koyu’nda meydana geldi. Ali Kara, Soner Yıldız, Mahmut Can ve Hasret Karataş, balık tutmak için 4 metrelik fiber tekneyle denize açıldı. Saat 22.30’da Soner Yıldız’a ait tekne, fırtına nedeniyle alabora oldu.

Ali Kara ve Mahmut Can kendi olanakları ile yüzerek kıyıya çıkmayı başardı. Çağırılan sağlık ekiplerinin ambulansta müdahale ettiği Kara ve Can’ın ifadesi doğrultusunda, kayıp Soner Yıldız ve Hasret Karataş’ın bulunması için AFAD, UMKE, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı.


TEKNE, KIYIYA 30 METRE MESAFEDE BULUNDU


Dalgıçlar tekneyi, kıyıya 30 metre mesafede buldu. Gece görüşlü sahil güvenlik helikopterinin destek verdiği arama çalışmaları, denizin aşırı dalgalı olması yüzünden saat 03.00’te sonlandırıldı.

Bölgeki hava koşulları normale dönünce arama çalışmalarına bu sabah tekrar başlandı. Dalgıç ekipleri, alabora olan teknenin yakınlarında ilk olarak, evli ve 1 çocuk babası Soner Yıldız’ın, daha sonra diğer kayıp evli Hasret Karataş’ın cesedini buldu.Yıldız ve Karataş’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. Öte yandan 4 arkadaşın olaydan kısa süre teknede öz çekim yapıp Facebok’tan paylaştığı ortaya çıktı.Hasret Karataş (solda) ve Soner Yıldız'ın son kareleri


BALIĞA ÇIKARKEN SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYIN YAPMIŞLAR


Hasret Karataş, Soner Yıldız, Ali Kaba ve Mahmut Can Baykara balık tutmak için denizden açıldıktan sonra cep telefonu ile sosyal medyadan canlı yayın yaptıkları da öğrenildi.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mayın ve EYP'lere araçtan inmeden müdahale edilecek