Akdeniz Üniversitesi'ndeki yolsuzluk davası ertelendi

Akdeniz Üniversitesi’ndeki (AÜ) ihale yolsuzluğu davası, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi

01 Temmuz 2017, Cumartesi 17:53
A A
Akdeniz Üniversitesi'nde  2013 ile 2014 yılları arasında başta kantin, kafeterya, çay ocağı gibi gelir getiren yerlerin kiralanması olmak üzere birtakım alım satım ve kiralama işlemleriyle ilgili ihalelerde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla biri firari toplam 42 sanıklı davanın görülmesine Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Davanın altıncı duruşmasında halen FETÖ soruşturması kapsamında bir başka dosyadan tutuklu AÜ eski genel sekreteri Bahadır Kerimoğlu ile tutuksuz sanıklardan Kutay Karacan, Cezmi Yılmaz, Aydın Özdemir, Remzi Eryaşar, Ömer Eryaşar, Mehmet Gülengöz, Orhan Akçal, Hasan Karacan, Osman Kabaş, Mehmet Akman, Ramazan Öztürk, Hayati Bulut, Özer Ceylan, Ethem Küçük, Ender Çelik, Necati Ersoy, Ramazan Torgaz, Ümit Gezici, Sema Şentürk, Sibel Çakar, Teoman Kulaksız, Adalet Kulaksız, Muammer Karaoğlu, Fatih Ulaş, Mehmet Fatih Eröz, Mehmet Efe, Mehmet Temelci, Mustafa Ünlü, Özlem Türker, Tarkan Tuğral, Yahya Ölmez, Mehmet Gökoğlu, Duran Kaya, Mehmet Manavoğlu ile Hikmet Okyar ile sanık avukatları hazır bulundu. Firari sanık Prof. Dr. Ömer Geçici hakkında çıkartılan yakalama kararının halen infaz edilemediği anlaşıldı.

EKSİKLER GİDERİLECEK

Üniversite bünyesinde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından doğrudan temin yöntemiyle yapılan alımlara fesat karıştırıldığı, üniversiteye ait işletmelerin rüşvet karşılığında düşük bedelli olarak menfaat sağlayan kişilere kiralandığı, üniversiteye mal ve hizmet alımlarında piyasa fiyatının çok üzerinde suni fiyatlamalar yapıldığı iddiasıyla 'çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüt faaliyetleri kapsamında ihaleye fesat karıştırmak, edimin ifasına fesat karıştırma, zimmet, rüşvet’ suçlamasıyla yargılanan 1’i firari 42 sanıklı dava, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Mustafa KOZAK/ANTALYA, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.