Akın akın geliyorlar! Dünyanın en büyük açık hava festivali...

İngiltere’de düzenlenen dünyanın en büyük açık hava festivali Glastonbury son sürat başladı. Dört gün sürecek festivalin katılımcıları dünyanın dört bir yanından, eşyalarıyla birlikte Glastonbury şehrine göç etti.

23 Haziran 2017, Cuma 07:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere’de düzenlenen dünyanın en büyük açık hava festivali Glastonbury son sürat başladı. Dört gün sürecek festivalin katılımcıları dünyanın dört bir yanından, eşyalarıyla birlikte Glastonbury şehrine göç etti.

İngiltere’nin Glastonbury şehrinde yapılan, yeşil alanda müzik ve canlı sanat performansların sergilendiği festivale bu yıl yaklaşık 200 bin kişi katıldı.

Glastonbury’de düzenlenen festivale katılan binlerce kişi partiye günün çok erken saatlerinde “güldürme gazıyla” kahvaltı ederek başladı...

Kalabalık günün ilk saatlerinden itibaren “güldürme gazı” dolu balonlarda ki havayı solumaya başladı ve Glastonbury Festivali “neşeli” bir hal aldı. Herhangi bir rengi ve kokusu olmayan, çok ucuz olan bu gaz bedende aşırı duyarlılık yaratıyor, 18.yüzyıldan beri kullanılıyor.

Terör tehdidi nedeniyle güvenlik görevlilerinin aldığı sıkı önlemler dikkat çekti.

Festival için konser alanına gitmek isteyenler erken saatlerde yola çıktı.

Aşırı sıcak havaya rağmen gecenin geç saatlerine kadar devam eden partinin ardından ayakta kalabilen çok az insan vardı.

Bugün ise festivale katılanlar insanlardan oluşan barış sembolü rekorunu kırmayı deneyecekler. Önceki rekor 5814 kişiden oluşuyordu.

Kings Meadow’daki Stone Circle’a tüm dünyaya barış mesajı iletmek için binlerce kişinin katılımı bekleniyor.

Manchester ve Londra’daki terör saldırılarından sonra gelen rekor denemesinin arkasında Beth Llewellyn “Neden bu kadar insan açık alanlarda toplanıp barış için birlik olmasın diye düşündüm. Bu organizasyonu sadece barış ve sevgi için yapıyorum ve dört gözle bekliyorum” diyor.

Önceki akşam festivale katılanlar yüzlerini simlerle kapladı ve “ışıltılı” partileri başladı. Aşırı sıcaklara rağmen festivale 200 bin kişi katıldı.

1970 ve sonrasında hippi akımları ve özgürlük hareketi etkisi ile yapılmaya başlanan Glastonbury Festivali, günümüzde de her yıl yapılmaya devam ediyor.

Festival, her ne kadar çağdaş müzik etkinlikleriyle tanınmış olsa da dans, sirk, kabare, tiyatro vb. diğer performans sanatları da festivalde gösteriliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 1800'lerde geçen en iyi 10 film