Akın İpek iddialara canlı yayında cevap verdi

Sabah saatlerinde Koza-İpek Holding şirketlerine polis operasyon düzenlemişti. Operasyonda 6 üstü düzey yönetici gözaltına alınırken Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek hakkında da gözaltı kararı çıkarılmıştı. Akın İpek, baskınla ilgili canlı yayında konuştu ve 'Bir kuruş kara para bulurlarsa Allah beni kahretsin' dedi

01 Eylül 2015, Salı 13:52
A A
Akın İpek iddialara canlı yayında cevap verdi

Koza-İpek Holding şirketlerine yönelik sabah saatlerinde başlatılan operasyonla ilgili olarak 6 üst düzey şirket yöneticisinin gözaltına alındığı duyuruldu. Anadolu Ajansı haberi abonelerine böyle duyurdu:

"Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finans desteği sağladığı ve örgütün propagandasını yaptığı iddiasıyla Koza İpek Holding’in 23 şirketine yönelik başlatılan aramalarda 6 kişi gözaltına alındı. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek hakkında da gözaltı kararı bulunduğu, yurt dışında olduğu için kararın uygulanamadığı öğrenildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Koza İpek Holding merkez binası, İpek Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan bağlı bir şirket, Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek’in Gaziosmanpaşa’daki evi başta olmak üzere holdinge bağlı şirketlerde arama başlatıldı. Aramalar sürerken 6 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. İngiltere’de olduğu iddia edilen İpek hakkındaki gözaltı kararının bu nedenle uygulanamadığı öğrenildi."

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer35045","35045","201509","35045-355924.jpg","1", "0","Akın İpek iddialara canlı yayında cevap verdi");

 

Akın İpek, Bugün TV canlı yayınında polis baskınlarıyla ilgili olarak "Benden istedikleri belgeleri görseniz gözlerinize inanamazsınız. Bir tane kara para bulsunlar Allah beni kahretsin, bütün şirketlerimi onlara vereceğim. 7 milyar dolar bulmuşlarmış. Bulsunlar 7 milyar doları, kendilerine vereceğim" diye konuştu.

İşte Akın İpek'in açıklamalarının satır başları:

"3 tane baskın gerekçesi var. Bir tanesi vakfımıza 122 bin TL bağış yapıldığı iddia ediliyor. Ereğli Demir Çelik'ten 122 bin TL vakfımıza para geldiği iddia ediliyor. Alçakça bir iftirayla böyle bir şirkete iftira atılır mı?

Benim trafik cezam dahi olmadı. Türkiye'nin her yerinde maden çalışmamız var. Neden ülkemden kaçayım? Benim gibi bir iş adamının yurt dışına kaçması için ne gerekçe olabilir?

 

 

 

"MEŞRU OLMAYAN TEK BİR KURUŞ BULAMAYACAKLAR"

Benim şu an mademlerimin hesabı teker teker ortaya çıkar ve yatırım şirketlerine dağılır. Benim hesabımda meşru olmayan tek bir kuruş bulamazlar. Bir tek leke bulamayacaklar. İftira atılırsa bunun belgesini de ortaya koyarım.

Allah'ım ne bel altı küfürler yapılıyor. Ben şuna inandım, kendi grubumda da ahlaki davranışları dışında hiçbir şeye dikkat etmedim. Ben yarın utanacak bir şey yapmam. Ben bugün bir bedel ödüyorum.

Üzüldüğüm şey, şu an içine düşürüldüğümüz durum. Nereden nereye geldiğimizin izahı var. Koza'nın halka arzından başka bir para girişim olmadı. Başka bir para girişi yoksa nasıl gayri resmi para girişinden bahsediyorsunuz? Siz leke atmak isterseniz tutmaz.

Benim ve şirketlerim için akla hayale alınmayacak iftiralar atıyorlar. Yazıklar olsun.

Eğer bir baskın yapılacaksa bankaya yapsınlar. Ereğli Demir Çelik'e sorsunlar, bana para göndermişler mi? Şirketlerim yüzde 10 değer kaybetmiş. Değer mi?

Tarık Toros: MASAK'a her türlü belge ve bilgileri verdiğinizi söylediniz. Bütün evrakları teslim ettiğinizi ifade ettiniz günler önce. Nasıl oluyor da bu iddialar ortaya atılıyor?

MASAK Başkanı'na ben soracağım, benden isteyip de vermediğim belge oldu mu? Çocuklarımın odasına kadar arama yapılacak hangi belgeye ulaşamadınız?

"BULSUNLAR 7 MİLYAR DOLARI KENDİLERİNE VERECEĞİM"

1 kuruş yasa dışı para bulsunlar ben bu şirketlerimi kendilerine vereceğim. 7 milyar dolar bulmuşlarmış. Bulsunlar 7 milyar doları, kendilerine vereceğim.

"ALLAH BENİ KAHRETSİN"

Ben İngiltere'de maden sahasında aktif iş yapıyorum. Şirketime kapıyı kırarak girdiler. Benden istedikleri belgeleri görseniz gözlerinize inanamazsınız. Bir tane kara para bulsunlar Allah beni kahretsin, bütün şirketlerimi onlara vereceğim."

Sıradaki haber yükleniyor...