AKOM İstanbul için saat verdi: Gök gürültülü sağanak yağış geliyor

AKOM İstanbul için saat verdi: Gök gürültülü sağanak yağış geliyor

AKOM'dan yapılan açıklamaya göre önümüzdeki 2 gün boyunca İstanbul gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün öğle saatlerinden itibaren başlaması ve Çarşamba gününe kadar aralıklarla gök gürültülü sağanak şeklinde sürmesi bekleniyor.

22 Haziran 2020, Pazartesi 16:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İBB AKOM'dan yapılan açıklamada, önümüzdeki iki boyunca İstanbul genelinde yağışlı havanın etkili olacağı tahmini paylaşıldı. İBB AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre hafta sonu mola veren yağışların bugün öğle saatlerinden itibaren tekrardan başlaması ve Çarşamba gününe kadar aralıklarla gök gürültülü sağanak şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Yağışların Salı (Yarın) sabah saatlerinden itibaren (10:00) il genelinde yer yer kısa süreli ve kuvvetli şekilde etkili olacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda yağış anında kuvvetli rüzgâr da bekleniyor. Yağış öncesi meteorolojik uyarılar doğrultusunda AKOM koordinasyonunda hâlihazırda bekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirleri aldı. AKOM, bölgesel olarak kısa zaman diliminde (15-30 dakika) etkili olması beklenen yağışlarda yağmursuyu anında akışa geçtiği için yaşanabilecek problemlere karşı vatandaşların tedbirli olması konusunda vatandaş bilgilendirildi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Oranlar gerçeği ortaya çıkardı! Virüsü asıl yayan grup gençlermiş