Alanya'da Öğretmenler Günü kutlandı

Alanya'da Öğretmenler Günü kutlandı

Alanya'da Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım 2019, Pazar 16:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Engin ANAK/ALANYA, (DHA)- ANTALYA'nın Alanya ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.

Alanya'daki Öğretmenler Günü kutlama programı saat 09.00'da Hükümet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Hükümet Meydanı'ndaki törenin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliklerine Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) devam edildi. AKM'deki törene Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. AKM'deki törende saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, mesleğe yeni başlamış ve emekli öğretmenler, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.

Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenin ardından Alanya Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Alanya Tenis Kulübü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlenen Eğitimciler Tenis Turnuvası'nda dereceye giren öğrenci ve öğretmenler ödüllendirildi. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'den ödüllerini alan öğretmen, öğrenci ve veliler günün anısına hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

BAŞKAN YÜCEL ÖĞRETMENİNİ UNUTMADI

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilkokul öğretmeni Müşerref Demirci'ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Yücel, ilkokul öğretmeni Müşerref Demirci'yi evinde ziyaret etti. Öğretmeninin elini öpen ve bu özel gününü kutlayan Başkan Yücel, çiçek ve hediye takdim etti.

YÜCEL: HER ZAMAN ÖĞRETMENLERİMİZİN YANINDAYIZ

Zaman zaman duygusal anların yaşandığı ziyarette, yaklaşık bir saat boyunca öğretmeniyle hasret gideren Başkan Yücel, "Sadece özel günlerde değil, her zaman öğretmenlerimizin yanındayız. Benim bu günlere gelmemde büyük katkısı olan ilkokul öğretmenime bir kez daha teşekkür ederek, Öğretmenler Günü'nü kutluyorum ve sağlıklı uzun bir ömür diliyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 30'uncu Alanya Triatlonu başlıyor