Alanyaspor'un yabancı taraftarlarından PCR isyanı

Alanyaspor'u destekledikleri için daha önce de haber alan yabancı taraftar grubu, bu kez ise aşı konusuyla gündemde. Taraftarlar aşılı olmalarına rağmen maçlara girmek için kendilerinden PCR testi istenmesinden şikayetçi.

21 Eylül 2021, Salı 12:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alanyaspor'un tamamen yabancılardan oluşan bir taraftar grubu var. Tatil için geldikleri Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşamaya başlayan yerleşik yabancılardan bazıları, fanatiği oldukları Süper Lig temsilcisi Alanyaspor'un maçlarını ilgiyle takip ediyor.

Grubun kurucusu Norveç uyruklu Katrina Jacopsen, asker emeklisi ve 16 yıldır burada yaşıyor. Jakopsen son dönemde kendilerine koronavirüs dolayısıyla çıkarılan zorlukları anlattı.

Passolig üyesi olmasına rağmen sıkıntılar yaşandığını anlatan Jacopsen, aşılarının pasaporta işlendiğini ancak Passolig uygulamasında bu aşıların görünmediğini ifade etti.

Alanyaspor'u desteklemek ve maça gitmek istediklerini dile getiren Jacopsen, "Hepimiz aşı olduk. Hem de aşımı Türkiye'de oldum. Burada yaşıyorum zaten. Ancak hâlâ bizi kabul etmiyorlar. Bu yüzden de maça giriş için PCR testi yaptırmamız gerekiyor. Bu bana göre biraz adaletsiz" diye konuştu.

Daha önce kombineleri olduğunu ve deplasmanlara da gittiklerini vurgulayan Jacopsen, "Şimdi maçlara giremiyoruz, çok özlüyoruz. Bizim maçlara gitmemiz Türkiye için de iyi bir reklam. Örneğin turistlerin bir kısmı Alanyaspor maçlarını gitmek için bekliyor" ifadelerini kullandı.

İlçedeki 31 bin 500 yerleşik yabancıdan Passolig üyesi olan 1500 kişiden çoğu maç günleri tribündeki yerlerini alıyor.

AA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şenol Güneş'in tazminatı ortaya çıktı