Albayrak ve ailesine hakaret eden zanlının mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı

Albayrak ve ailesine hakaret eden zanlının mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı

Dördüncü kez baba olacağını duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi hakkında hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan zanlı mahkemede "Ben terbiyesizlik etmek istememiştim, sadece ironi yapmıştım" dedi.

08 Temmuz 2020, Çarşamba 14:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak'ı hedef alan hakaret içerikli paylaşımı nedeniyle Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca, 'kamu görevlisine hakaret' suçlamasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınarak sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanan Ercan B.'nin, yaptığından pişmanlık duyduğunu söylediği öğrenildi.

"Ben ironi yaptım" 

İfadesinde, paylaşımın yapıldığı Twitter hesabının kendisine ait olduğunu kabul eden zanlı, suça konu olan yorumu da bir başka kullanıcının Bakan Albayrak'ın fotoğrafıyla yaptığı paylaşımın altına yaptığını söyledi.

"Ben kesinlikle Bakanımıza ve ailesine böyle bir terbiyesizlik etmek istememiştim" diyen zanlı, "Ben esprili ve ironi şeyler yapıyorum. Bakanımızın adı sürekli sosyal medyadaydı. Benim söylemim eşine değil de Bakanımıza yönelik ironidir. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ayasofya 15 Temmuz'da mı ibadete açılacak? AK Parti'den açıklama