Aldatıldığını nasıl anlarsın?: Sürekli aldatanların 10 ortak özelliği

Aldatıldığını nasıl anlarsın? Eğer biraz gözlem kuvvetin yüksekse, partnerin de biraz safsa çok hızlı olur. Ama sende biraz saflık varsa, partnerin ise zeki biriyse sonsuza kadar aldatılırsın. Aldatan kadınların özellikleri, aldatan erkeklerin davranışları senelerdir anlatılıyor. Aldatanların küçük numaralarını iyi biliyoruz artık. Peki 'serial cheaters' (seri aldatıcı) dediklerimiz? ‘Seri aldatıcı’ Sürekli bir ilişkiden diğerine atlayan, partnerlerini hiçbir gerekçe olmadan aldatan, aldatmayı huy haline getiren ve hatta aldatmadan yaşayamayan kişidir. Biraz yakından bakalım. // Mehmet Coşkundeniz

19 Aralık 2020, Cumartesi 09:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Bir kez aldatan her zaman mı aldatır?

Bir kez aldatan her zaman mı aldatır?

“Bir kez aldatan yeniden aldatır” yargısı her zaman doğru değildir. Kimi zaman yanlış kararlar, anlık öfkeler sonucu insan aldatmaya meyledebilir. Ama samimi pişmanlık, ya da yapılan yanlışlığın sonuçlarının ne denli büyük olduğunu görmek, insanları “Bir daha aldatmak mı, tövbe!” noktasına getirebilir. Asıl mesele, ‘serial cheaters’, yani ‘seri aldatıcı’ birinin tuzağına düşmektir.

 Seri aldatıcı nedir?

Seri aldatıcı nedir?

‘Seri aldatıcı’ Sürekli bir ilişkiden diğerine atlayan, partnerlerini hiçbir gerekçe olmadan aldatan, aldatmayı huy haline getiren ve hatta aldatmadan yaşayamayan kişi. Öldürmeden duramayan ‘seri katil’ gibi. Adrenalin bağımlılarını bilirsiniz. Hani tehlikeli sporlar yapan, sabah denizin altına dalıp, öğleden sonra dağ tepe tırmanan tipler. İşte ‘seri aldatıcı’lar da aynı bu şekilde adrenalin bağımlısıdır.

 Peki ya başkaları?

Peki ya başkaları?

Onlar, adrenalini aldatma ile elde eder. Bu kişilerin ortak özelliği, karşılarındaki insanı elde etmek için her türlü yolu denemeleridir. Önce sizi ilgi manyağı yaparlar. ‘Aşık’ rolünü iyi oynarlar. Ama emin olun size tüm bu numaraları yaparken aynı anda birkaç kişiye daha benzer şekilde davranmaktadırlar.

 Avlarını nasıl seçerler?

Avlarını nasıl seçerler?

Siz kendini aşıkmış gibi gösteren bu insanın ilgisi karşısında yelkenlerinizi suya indirirken bunun bir tuzak olduğunun farkına bile varmazsınız. Dilerindeki kelimeler hep aynıdır. “Sen çok farklısın, hayatımda senin gibi birini görmedim”, “Ben bunca yıl boşuna yaşamışım”, “İnan bana hiç kimse bana bu duyguları yaşatmadı” gibi... Akıllıdırlar, kendilerini kolay ele vermezler. Avlarını genelde bir önceki ilişkisinde yara almış, bu yüzden sevilmeyi çok isteyen ve kolay teslim olabilen insanlar arasından seçerler. Ağızları çok iyi laf yaptığı için istediklerini de kolaylıkla elde ederler. Peki bu ‘seri aldatıcılar’ nasıl anlaşılır? Hangi hareketleri kendilerini ele verir?

 1. Geçmişi saklamak

1. Geçmişi saklamak

Geçmiş ilişkileri hakkında konuşmayı sevmezler. Sizi ikna edebilmek için hiç yaşanmamış bir ilişki yaratırlar. O ilişkide de aldatıldıkları yalanını öne sürerek duygu sömürüsü yaparlar.

2. Telefona dikkat

2. Telefona dikkat

Kimin aradığına bakmadan asla telefonu açmazlar. Birçok çağrıyı da cevapsız bırakırlar. yanınızda açmadıkları telefon için de “Bu saatte yine iş için arıyorlar” gibi bir bahane bulurlar.

 3. Aşırı şüphe

3. Aşırı şüphe

Kendi üzerilerindeki şüpheyi dağıtmak için sizi kıskaca alırlar. Size sanki her an onu aldatacakmışsınız gibi davranırlar. Bu baskıyı yapmalarındaki amaç, kendi açıklarını kapatmaktır.

 4. Sürprizler onları korkutur

4. Sürprizler onları korkutur

Ona haber vermeden işyerine ya da evine giderseniz, beklemediğiniz bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz. ‘Seri aldatıcı’lar bir plan dahilinde yaşamak zorundadır. Sürprizden nefret ederler.

5. Güvensizdir

5. Güvensizdir

Kendilerinin güvenilmeyen bir karakter olduklarını bildikleri için başka kimseye de güvenmezler. “Ben yapıyorsam o da yapabilir” mantığının eseridir bu.

 6. Tartışmaya girmez

6. Tartışmaya girmez

İlişkinizle ilgili bir konuda tartıştığınız zaman hemen kestirip atmayı yeğlerler. Uzun tartışmalar bazı yalanları ortaya çıkaracağı için haksız olsalar bile özür dilemeyi seçebilirler.

 7. İsimle hitap etmez

7. İsimle hitap etmez

Ama seri aldatıcılar asla sevgililerine isimle hitap etmez. Bazen şaşırabileceklerini bilirler. Ve yanlış bir ismin bir anda her şeyi ortaya çıkarabileceğini bilirler.


 8. Her zaman bahaneleri vardır

8. Her zaman bahaneleri vardır

Bazen planları karışabilir. Akşam diğer sevgilisiyle plan yapmıştır ama size de “Tamam buluşuruz” demiştir. Mutlaka bir bahane bulup sizi ekecektir.

 9. Sekse isteksizlik

9. Sekse isteksizlik

‘Seri aldatıcılar’ birden fazla partnerle beraberlik yaşadığı için seks konusunda zaman zaman yorgunluk gösterebilirler. “Yorgunum” ya da “Aklım işte” diyerek sizi reddederler.

10. Eve kapanır

10. Eve kapanır

Kalabalığın yoğun olduğu yerde sizinle birlikte görünmeyi tercih etmezler. Çünkü o sırada, diğer partnerine veya onun bir arkadaşına yakalanma olasılıkları vardır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sevenler ayrı kalmasın: Karantinada ayrı kalınan sevgiliyle arayı sıcak tutmanın 10 yolu