Aldatıldığını öğrendikten sonra yapılması gereken 7 şey

Aldatıldığınızı nasıl öğrendinizin bir önemi yok. Belki bir WhatsApp mesajı, belki aniden gelen bir arama, belki cebinde bulduğunuz ama size alınmamış bir hediye. Sizin bedeninize göre olmayan... Asıl olay, aldatıldıktan sonra ne yapacağınız kısmında. Oturup ağlayacaksınız belki, belki bir şeyler fırlatacaksınız duvarlara. Belki de telefonu elinize alınıp üstünüze koklanan kişiyi aramaya kalkışacaksınız. ama aldatıldığınızı öğrendikten sonra burayı bir okumanızda yarar var. İşte, aldatıldığını öğrendikten sonra yapılması gereken 7 şey!

25 Haziran 2020, Perşembe 16:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önce bir es verin

Önce bir es verin

Önce kendinize biraz zaman verin. Şok edici yeni bir şey öğrendikten sonra canınız yanar, bu çok normal. Ama güvendiğiniz arkadaşlarınızdan ve ailenizden destek almaya bakın.

Rahat konuşabileceğiniz bir yer bulun

Rahat konuşabileceğiniz bir yer bulun

Size ihanet etmesine rağmen, ne kadar acı çekseniz de partnerizle konuşmak acı verici olabilir. Bu noktada, tam olarak neler olduğunu sorabilmeniz önemli. Özel olarak konuşabileceğiniz ve rahatsız edilmeyeceğinizi bildiğiniz bir yer seçin. Eğer karşı karşıya yalnız konuşmaya hazır değilseniz bir uzmandan görüş alabilirsiniz, partneriniz de ikna olursa, bir ilişki terapistinin önünde neler olduğunu güvenle konuşabilirsiniz. 

Konuşmasını kesmeyin

Konuşmasını kesmeyin

Partnerinizin sözünü kesmeyin. Size verdiği cevapları bölmemeye özen gösterin. Muhtemelen çok fazla şaşıracak, üzülecek ve sarsılacaksınız ama bağırmamaya ve bulunduğunuz yeri terk etmemeye çalışın.

Acı verici de olsa doğruları duyun

Acı verici de olsa doğruları duyun

Ne kadar acı verici olacağını bilseniz de partnerinizin size tamamen doğruları söylemesini isteyin. Aldatıldıktan sonra toparlanırken bu yalanlara ihtiyacınız olacak. Duyduklarınız, ondan giderek uzaklaşmanızı sağlayacak. 

Size faydası olmayacak sorulara takılmayın

Size faydası olmayacak sorulara takılmayın

Muhtemelen şu soruları sormak isteyeceksiniz, "Yatakta benden iyi miydi?", "Neden beni aldattın?", "Benden güzel miydi?"... Birincisi, zaten bu soruların cevaplarını kaldıramayacaksınız. İkincisi, zaten doğruları söyleyemeyecek. Üçüncüsü de muhtemelen neden aldattığını kendisi de bilmiyor. Neden aldattığını olaylara uzaktan bakmaya başladığında anlayacak. Dolayısıyla, somut sorulara odaklanın. 


Hemen suçlamayın

Hemen suçlamayın

Kim olursa olsun hemen suçlamaya kalkışmayın. Ne kendinizi, ne partnerinizi ne de aldatıldığınız kişiyi. Suçlama isteğinizi kontrol altına almayı öğrenmelisiniz. Aldatıldıktan sonra size en yarar sağlamayacak bir de üstüne en çok yıpratacak davranış suçlamaktır. Ne suçlanan suçunu anlayacak, ne de siz rahatlayacaksınız. 

Hemen karara varmak zorunda değilsiniz

Hemen karara varmak zorunda değilsiniz

Düşünmek için kendinize biraz zaman verin. Eğer imkanınız varsai tek başınıza bir tatile çıkın. İşten izin alamıyorsanız, bakmak zorunda olduğunuz çocuğunuz ya da aile bireyiniz varsa, maddi olarak yetersizseniz en azından her akşam çayınızı kahvenizi koyup yalnız kaldığınız bir zaman yaratın kendinize. Sadece camdan veya balkondan bakın. Hemen karar vermek zorunda değilsiniz. Bir karar verdiğiniz anda bir sonraki adımı planlamaya başlayın. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mutsuz bir ilişki içinde olduğunuzun 9 işareti