Alerjisi yüzünden ağlayamıyor

ABD'nin Utah eyaletinde yaşayan 17 yaşındaki Alexandra Allen'ın suya alerjisi olduğu ortaya çıktı. Genç kız artık nemli havaların, terin ve hatta gözyaşlarının bile cildinin kaşınmaya, kızarmaya ve acımaya başlamasına neden olabildiğini söylüyor

A A

ABD'nin Utah eyaletinde yaşayan 17 yaşındaki Alexandra Allen'ın suya alerjisi olduğu ortaya çıktı. Good Morning America isimli programa konuşan Allen, sıradışı hastalığının ilk kez 12 yaşındayken ortaya çıktığını söyledi. Zamanla alerjisinin şiddetinin arttığını belirten genç kız artık nemli havaların, terin ve hatta gözyaşlarının bile cildinin kaşınmaya, kızarmaya ve acımaya başlamasına neden olabildiğini söyledi.

Haftada sadece iki ya da üç kez soğuk suyla ve çok kısa süreli duş alabildiğini belirten Allen, hastalığının yıllar geçtikçe daha da şiddetlenmesinden endişe duyduğunu belirtti.

Aynı hastalığa yakalanan bir İngiliz...

Şimdiye dek tıp literatürüne girmiş sadece 50 su alerjisi yani Aquagenic urticarial vakası bulunuyor. Tam nedeni bilinmeyen alerji hastaların cildinin su ile temas ettiğinde reaksiyon göstermesine neden oluyor. Hastalık genellikle kadınlarda ergenlik çağlarında ortaya çıkıyor ve yıllar geçtikçe şiddeti artıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Makyaj fırçası felç etti!