Alevi Çalıştayı 17 Aralık'ta

Alevi çalıştaylarının altıncısı, aralarında Kemal Kılıçdaroğlu, Arif Sağ, Kamer Genç, ve Ökkeş Şendiller'in de bulunduğu isimlerin katılımıyla 17 Aralık'ta yapılacak

11 Aralık 2009, Cuma 10:50
A A

Çalıştay, Muharrem ayının ilk gününe denk geliyor. Çalıştayın akşam yemeğinde oruç tutanlar için Alevilerin bu ayda yiyip içmekten sakındıkları yiyecekler göz önünde bulundurularak menü hazırlanacak.

Hayvansal gıdaların yer almayacağı menü, sebze, pilav ve kompostodan oluşacak. Devlet Bakanı Faruk Çelik, aralarında Kemal Kılıçdaroğlu, Arif Sağ, Kamer Genç ve Bayram Meral, Akın Birdal, Prof. Dr. Cengiz Güleç, Ercan Karakaş, Fikri Sağlar, Derviş Günday, Haluk Özdalga, Prof. Dr Abdurahman Küçük, Ökkeş Şendiller, Namık Kemal Zeybek, Seyfi Oktay, Mukadder Başeğmez, Haşim Haşimi, Hüseyin Tuğcu, İbrahim Yiğit ve Mehmet Moğultay’ın bulunduğu katılımcıları bizzat telefonla arayarak davet etti.

Alevi açılımını bilgi zemini üzerine oturtmayı hedefleyen çalıştaylar, 6. oturumla sona erecek. Ocak ayında ise şimdiye kadar yapılan tüm çalıştaylardaki bazı temsilcilerin katılımıyla 4-5 gün sürecek bir değerlendirme oturumu yapılacak.

Çalıştayda hükümeti Devlet Bakanı Faruk Çelik temsil edecek, moderatörlüğü ise Necdet Subaşı yapacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.