'Aleviliğe din demek provokasyondur'

'Aleviliğe din demek provokasyondur'

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün "Alevilik bir dindir" sözlerine karşı Sabahat Akkiraz, "Aleviliğe din demek, büyük bir yanlış ve provokasyondur" yanıtını verdi

12 Temmuz 2012, Perşembe 12:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz twitter hesabından yaptığı açıklamayla CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün 'Alevilik bir dindir' sözlerine cevap verdi.

Sabahat Akkiraz, 'Aleviliğe din demek, büyük bir yanlış ve provokasyondur ki; Dün Alevilere kafir diyenler ile hiçbir farkınız kalmadı' dedi.

Aleviliğin sadece duygunun, ruhun inancı olmadığını, akıl ve mantığın inancı olduğunu ifade eden Akkiraz twitter hesabına şunları yazdı:

"Bunu bilmeden, hesaplamadan Alevilik konuşmak Alevilere saygısızlıktır. Sapla saman karışınca bu din özgürlüğü olmuyor. Ben tüm hayatım boyunca cemevleri için mücadele ettim. Ama bir kez bile bilimin ve inancımızın ışığını terk etmedim. Onu günlük prim yapma aracı olarak kullanmadım. İnancımız her şeyin üzerindedir. Ama birileri dün olduğu gibi bugün de inancımızın üzerinde tepinecekler ve halkın aklını karıştıracaklarsa buna da izin verilemez."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yasakların ardından patlama yaşanacak