Alevlerin arasından 5 kişiyi kurtardı

Yangın çıkan fırında işçilerin kaldığını bilen komşuları Zerdal Aydın, fırının camlarını kırarak içeride bulunan 5 kişiyi alevlerin arasından kurtardı

07 Aralık 2012, Cuma 10:47
A A
Alevlerin arasından 5 kişiyi kurtardı

Ümraniye Namık Kemal Mahallesi 3008 Sokak üzerinde bulunan bir fırında saat 00.00 sıralarında yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, lavaş üretimi yapılan fırında çalışan 3 kişi ve 2 arkadaşları, dükkanın arkasında bulunan ve yatakhane olarak kullanılan bölümde uyumaya gitmeden önce, ısınmak amacıyla fırına odun attı. Daha sonra 5 kişi uykudayken, fırından sıçrayan kıvılcımlar dükkanın içinde bulunan diğer odunları tutuşturdu.

SON ANDA 5 KİŞİYİ KURTARDI

Şans eseri o sırada fırının yakınında işyerinde olan Zerdal Aydın ve arkadaşı alevleri gördü. Dükkanda işçilerin kaldığını bilen Aydın, fırının camlarını kırarak içeri girdi. Aydın ve arkadaşı içerde bulunan 5 kişiyi uyandırıp dışarı çıkarmayı başardı. Tüm dükkanı saran alevler ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Fırından çıkarken, cam kırıkları elini kesen bir kişi olay yerine gelen ambulansta tedavi edildi. Zerdal Aydın itfaiyeyi aradıklarını belirterek, "İçeride uyuyanlar vardı, camları kırdık, onları çıkarttık" dedi. Yangından son anda kurtulan 5 kişinin durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, polis yangınla ilgili inceleme başlattı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Diana Morales