Alexander Ceferin: UEFA'nın Galatasaray, Celtic, Rangers, Atalanta gibi takımlara ihtiyacı var

UEFA Başkanı Alexander Ceferin, Avrupa Süper Ligi'ne dair yeni açıklamalar yaptı. 12 kulübün sahibini 'birkaç egosit' olarak tanımlayan Ceferin, düşük gelirlerle başarı kovalayan Avrupa takımlarına ihtiyaçları olduğunu söyledi ve Galatasaray'ın da adını saydı.

20 Nisan 2021, Salı 13:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ceferin'in açıklamaları şöyle:

UEFA organizasyonlarının Atalanta, Celtic, Rangers, Dinamo Zagreb ve Galatasaray'a ihtiyacı var. Herkesin bir şansı olduğunu bilmesi gerekiyor. Hayalleri canlı tutmamız gerekiyor.


Kendilerini büyük ve dokunulmaz gören bu takımlar, nereden geldiklerini unutmasınlar. Ve şunu fark etmeliler ki, eğer bugün kendilerini Avrupa devi olarak görüyorlarsa bunu UEFA'ya borçlular.

2024 sonrası vizyonumuz son günlerde gerçekleştirilen uzun konsültasyon süreci neticesinde onaylandı. Kimsenin gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz. Bazıları bu güzel oyunu öldürmeye çalışırken, biz bu reformlarla futbolun geleceğini inşa ediyoruz.

Para, onurdan daha önemli hale geldi. Sadakat yerini açgözlülüğe bıraktı. Maddi çıkarlar, tutkudan daha ağır basmaya başladı. Futbol hiçbir zümreye ait değildir, herkesindir. Çünkü futbol kültürel mirasımızın bir parçası.

Geleneklere, diğer insanlara saygı duymalısınız. Anlamlı olan budur. Bugünün büyük kulüpleri, geçmişte bu kadar büyük değildi. Gelecekte de bu kadar büyük olacaklarının garantisi yok. Futbol dinamik bir yapı, onu güzel bir oyun yapan şey de bu zaten.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Florentino Perez: Talep olursa maçlar 90 dakikadan daha kısa sürebilir