Alexandra Sabuncu'nun yakın arkadaşı: 5. kattan koşarak atladı

Amerika'da modellik yapan ve Türkiye tatilinde İstanbul’da 5’inci kattan düşen Alexandra Sabuncu’nun yanındaki arkadaşı “Koşarak atladı” dedi. Polis de genç kızın binadan uzağa düşmesi nedeniyle, uyuşturucunun etkisiyle koşarak atlama ihtimalini değerlendiriyor

23 Temmuz 2018, Pazartesi 08:19 Son Güncelleme: 23 Temmuz 2018, Pazartesi 08:42
A A

Amerika'da modellik yapan ve Türkiye tatilinde İstanbul Beşiktaş'ta bir evin 5. katından aşağı düşen Alexandra Sabuncu'nun (21) yaşam savaşı sürüyor. Polise göre ise olayda cinayete teşebbüs ihtimali çok zayıf. Sabuncu'nun intihara kalkıştığı ya da uyuşturucu etkisiyle terastan aşağıya atladığı ihtimali değerlendiriliyor. Sabuncu'nun bedeninin binadan 2-3 metre ilerdeki caddede, yanında çantasıyla bulunması ve tanıkların "Koşarak atladı" ifadeleri, uyuşturucu etkisi ihtimalini kuvvetlendiriyor. Sabuncu'nun uyuşturucu kullanıp kullanmadığını adli tıp raporu ortaya çıkaracak.

KİM ÇANTAYLA İNTİHAR EDER?

Polis kayıtlarına göre; Sabuncu'nun binadan 2-3 metre ileride Adnan Saygun Caddesi'ne düşmüş olması kafaları karıştırıyor. Polis koşarak atlamış olabileceği üzerinde duruyor. Sabuncu'nun o gün yanında olan arkadaşlarından biri Levi ailesinin oğullarından Jasen Yusuf Levi (24) diğeri ise Penso ailesinin kızı Kate Rose Penso... Verdikleri ifadelerinde "Gündüz havuz partisi yaptık ve alkol aldık" dediler.

Sabuncu ailesinin avukatı Cemal Sedat Dayıoğlu ise şüphelerini şöyle paylaşıyor:

 "Olay günü önce Ulus'taki Poyraz Sitesi'nde Kate ve Alexandra buluşuyor. Yanlarına 18.30 gibi E.M. geliyor. Kate ve Alexandra'yı otomobille alıp Jasen'in Adnan Saygun Caddesi'ndeki dairesine götürüyor. Akşam düğüne gideceği için kendisi kalamıyor.

E.M. iki arkadaşında da alkol ve uyuşturucu gözlemlemediğini söyledi. Kate emniyetteki ifadesinde, havuza gitmeden Alexandra'nın kendisine LSD isimli uyuşturucudan verdiğini söylüyor. Uyuşturucu almış olsalar E.M. bunu fark ederdi.

ALEXANDRA'YI GÖRMEMİŞ

 Sabah'tan Yunus Emre Kavak'ın haberine göre; Kate ifadesinde 'Alexandra tuvalete gitti, daha sonra koşarak terastan atladı. Bu sırada Jasen, arkası dönük bilgisayarla uğraşıyordu. Olayı görmedi' dedi. Jason ise o sırada müzik dinlediğini, Kate'i terasta koşarken gördüğünü ve onun atlayacağını düşünerek Kate'i tuttuğunu ancak Alexandra'yı görmediğini söylüyor.

 Alexandra'nın yanında çantası bulundu. İçinde cüzdan, cep telefonu, plaj terliği çıktı. Kim çantasıyla atlayarak intihar girişiminde bulunur ki? Ayrıca yola dik olarak düşmesi gerekirken yola paralel durumda bulunmuş. Bunların hepsi bizde kuşku uyandırıyor. Ayrıca kaldırım ile apartman arasında da epey mesafe var. Polis kayıtlarına göre 2 ile 3 metre ileriye düşüyor."

TANIKLAR KAN ÖRNEĞİ VERMEDİ

Avukat Cemal Sedat Dayıoğlu: "Jasen ambulansla hastaneye gittikten sonra polise ifade verdi. Kate ise olaydan 6 saat sonra ifade veriyor ve pazar günü yurt dışına gidiyor. Polis tarafından üçünün de el swap izi alınmış. Ancak Kate ve Jasen kan vermeyi reddetmiş. Kate, ifadesinde havuza gitmeden LSD tipi uyuşturucu aldığını söylemiş. Olay yeri inceleme sırasında hem birinci katta hem de terasta uyuşturucu madde kalıntıları tespit edilmiş. Bu kalıntılar adli tıpa gönderildi."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.