Aleyna Tilki: Neyin kafasındasınız?

Geçen ayın son günlerinde yeni şarkısı Sen Olsan Bari'yi çıkartan Aleyna Tilki'nin şarkısı hakkında çalıntı iddiası ortaya atıldı

09 Ağustos 2017, Çarşamba 16:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

27 Temmuz’da yeni şarkısı 'O Sen Olsan Bari’yi  hayranlarına sunan Aleyna Tilki kısa bir süre içerisinde 62 milyonu aşan bir görüntülenmeye ulaştı.

Henüz 18 yaşına gelmeden yakaladığı şöhreti ve yaşından büyük açıklamalarıyla sürekli olarak dikkatleri üzerine çeken Aleyna’nın çok güvendiği ve farklı olduğunu iddia ettiği şarkısı hakkında dikkat çekici bir inceleme videosu paylaşıldı.

Onur Güler isimli bir youtube kullanıcısının çektiği bir videoda Aleyna Tilki’nin yeni şarkısının Shape Of You isimli bir şarkıdan fazlasıyla esinlendiği iddia ediliyor.

Profesyonel ses programları üzerinden yapılan bu karşılaştırma son derece dikkat çekici olsa da günümüz müzikal alt yapılarının birbirine benzediği ve böylesi bir esinlenme olmadığını söyleyenlerin de varlığı azımsanmayacak kadar fazla…

'CAHİL CAHİL KONUŞMAYIN'

'CAHİL CAHİL KONUŞMAYIN'

Aleyna bu iddialar üzerine “Neyin kafasındasınız? Türk şarkılarda bile 4 aynı akorla şarkı yapıyoruz yıllardır. Yurtdışnda da aynı akorlarla milyonlarca şarkı söyleniyor! Müzik bu zaten toplasan kaç nota var? Pop müziği Türk yabancı farketmez belli kalıplar ve formüller barındırır. Cahil cahil konuşmayın artık” diye açıklama yaptı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Survivor'dan elenen Melis Sezer duygularını ilk kez anlattı