Aleyna Tilki ve sevgilisi Uzi'nin olaylı gecesi! "İhbar var, kanıt yok"

Aleyna Tilki, geçen gün sevgilisi Uzi'nin konserine katılmıştı. Uzi'nin konserinde hayranlarına "Biz marihuanamızı sardık, siz de sardınız mı?" diye seslendiği iddia edilmişti. Gençleri uyuşturucuya özendirdiği gerekçesiyle Uzi'nin ifadesine başvuruldu.

12 Ocak 2022, Çarşamba 13:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Günaydın'dan Hakan Uç'un bugünkü yazısı şöyle...

Önceki gün ünlü rap'çi Uzi'nin konserinde yaşandığı iddia edilen olayların, rap müziğe karşı yapılan anlamsız bir saldırı olduğunu düşünenlerdenim. Malum olayı çoğunuz biliyorsunuzdur...

Uzi'nin sahneden seyircisine "Biz marihuanamızı sardık, siz de sardınız mı?" dediği, ardından şikayet üzerine konser alanına polislerin geldiği iddia edildi.

Olay; Uzi üzerinden rap'çilere yapılan bir algı operasyonu hissi verdi bana. Neden mi? Çünkü o akşam ben de konseri izleyenler arasındaydım.

Her şeyden önce o sözleri konser boyunca ben asla duymadım.

Uzi'nin, Aleyna Tilki ile son dönemlerde sevgili olarak anılması ve o konsere gitmesi ile tetiklenen bu olay, sözüm ona konsere giden isimsiz bir şahsın ihbarı ile başlıyor.

Bu ihbarın doğru olup olmadığını araştırmak için ekipler hemen alana geliyor ve Uzi'nin böyle bir cümle kurup kurmadığı soruluyor fakat herkesten "Biz duymadık" cevabını alan ekipler bu defa kamera veya ses kaydı olup olmadığını araştırıyor.

Herhangi bir kayda da ulaşamayan memurlar, konserin bitmesini bekleyip kuliste Uzi'nin de ifadesine başvuruyor.

Şarkıcı da böyle bir şey olmadığını söyleyince memurlar doğal olarak işlerini bitirip oradan ayrılıyorlar.

Yani Uzi'nin böyle bir cümle kurduğuna dair ortada ne görüntü, ne ses kaydı var. O zaman asılsız ihbar ile yapılmak istenen algı operasyonu değil de nedir?

Elbette ki gençleri kötü etkileyecek olumsuz tüm söylemlerin sonuna kadar karşısındayız.

Ama eğer böyle bir şey yoksa olayı bu hassas noktadan alıp, algı oluşturup, rap müziğe belden aşağı vurmanın da yenilir yutulur tarafı yok.


Maalesef ülkemizde popüler kültürde adından söz ettiren birçok sanatçı zaman zaman algı kurbanı olabiliyor. Bu ülke Ahmet Kaya'ya sahnesinde yapılanları henüz unutmadı.

Bu ülke zamanında Müslüm Gürses gibi bir değerin yaptığı müzikle gençleri zehirlediğini iddia edenleri de unutmadı. Şimdi de sıra rap müzikte mi?

Gerçi defalarca üst üste dünya listelerine girmiş bu genci kolayca ve ucuz yoldan alaşağı etmek zor ama yine de bu tür girişimler müzik adına pek de hoş değil.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Seyhan Soylu, "Yaşar İpek evime silahlı adamlarla geldi"