Ali Dürüst'ten Beşiktaş derbisi öncesi iddialı açıklamalar!

Ali Dürüst'ten Beşiktaş derbisi öncesi iddialı açıklamalar!

Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu üyesi Ali Dürüst TRT Spor'da yayınlanan Derya Oruçoğlu'nun sunduğu Serdar Ali Çelikler'in ve Deniz Gökçe'nin yorumlarıyla katıldığı 'Kuşak Çatışması' isimli programa katıldı. İşte o programdan öne çıkan satırlar

23 Mayıs 2015, Cumartesi 15:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray, yarın şampiyonluk için önemli bir karşılaşmaya çıkacak. Beşiktas derbisiyle ilgili düşünceleriniz?

Derbi maçların favorisi olmaz ancak biz kendi sahamızda oynamanın avantajını kullanmak istiyoruz. Karşımızda iyi bir takım var, takım oyunu oynayan bir ekip var. Tabii burada şans faktörü de önemli. Gerçekçi olmak lazım, Galatasaray önemli bir süreçten geçti. Galatasaray’ın o süreçten geçerken buraya gelmesi bir mucize. Bu mucizeyi ilk yaratan oyunculardır, biz ancak o platformu onlara sağladık. Hamza hoca bize yalnızca teknik değil; idari olarak da büyük katkı sağladı. Ben bir teknik direktörün idari olarak sağladığı katkının daha önemli olduğuna inanırım. Çünkü büyük maçlara zaten konsantre olursunuz ama mühim olan küçük maçlarda veya idmanlardaki olay idaridir. Hamza hocanın da bize böyle bir katkısı oldu. Onun için inşallah şans da yanımızda olsun diyorum. 

Şampiyonluk yarışında rakibinizle maçı aynı gün aynı saatte oynama talebi reddedildi. Federasyon neden talebinizi kabul etmedi?

Belki Beşiktaş yarıştan kopmamış olsaydı kabul ederlerdi ama bilemiyorum. Federasyonun daha önce “Bu programı yaptık ve bu programdan çıkmayız” diye sezon başında bir açıklamaları vardı. Onun arkasında durmaya çalıştılar. Buradaki sorumluluk da onlarda ama biz olması gerekeni söyledik. Bundan sonra artık bunun üzerinde durmamak lazım. Çıkacağız maçımızı oynayacağız.

Takımda stres var mı? Florya’da durum nasıl?

Dün neşeli bir idman oldu. Oyuncuları artık bundan sonra motive etmenize gerek yok. Zaten onlar bu işin bilincindeler. Hepsi profesyonel. Dediğimiz gibi karşımızda güçlü bir ekip var. Oyun nasıl başlayacak bakalım? Eğer oyuna isteyerek başlarsak sonunu getiririz. Gerçekçi olmak lazım. Puan kaybına tahammülümüz yok

 Galatasaray taraftarlarının, Beşiktaş maçının hakemi Hüseyin Göçek’in Galatasaraylı olduğu algısı yaratılarak aslında Beşiktaş’a düdük çalacak diye bir eleştiri var; Beşiktaş için de tam tersi söz konusu. Hüseyin Göçek atamasıyla ilgili düşünceleriniz?

Gerçekçi olmak lazım ben Galatasaraylıyım. Beni bir maçı yönetmeye verseniz önceliğim başarılı olmak olur. Onun için hakemlerin önceliğinin maçı iyi yönetmek olacağına inanıyorum. Bunun gerçeği de bence budur. Diğeri insanın doğasına aykırı. Hüseyin Göçek için maçı iyi yönetmek önemlidir, önceliği odur. Onun için ben bunları spekülasyon olarak görüyorum ama bunlar da gayet normal, her zaman olan şeylerdir. Taraftarlar takımı, hakemi etkilemek için veya yöneticiler, birtakım böyle söylemlerde bulunurlar. Alıştığımız şeyler bunlar.

Beşiktaş’ın şampiyonluk şansının kalmaması Galatasaray için avantaj mıdır?

Hayır. Bence avantaj değildir. Aksine şampiyonluk yarışında olmaları bizim için daha avantajdı. Şu anda Beşiktaş maça rahat çıkacak. Güçlü bir takım rahat olursa daha yaratıcı olur. Onun için yarıştan kopmasını dezavantaj olarak görüyorum.

Ziraat Türkiye Kupası’nda da Galatasaray’ın iddiası devam ediyor. Rakibinizin Fenerbahçe yerine Bursaspor olmasını da dezavantaj olarak mı görüyorsunuz?

Evet.

Fenerbahçe’nin mi rakibiniz olmasını isterdiniz?

Tabii ki, teorik olarak baktığınız zaman Bursaspor’un olmasını isterdim. Ama Fenerbahçe’ye karşı motivasyon daha başka olabilir. Geçmişe baktığımız zaman Fenerbahçe ile galibiyeti fazla olmadığı için istatistik olarak Bursaspor’u tercih etmek lazım.  

Selçuk ve diğer sakat oyuncuların son durumu nedir? Derbide sahada olacaklar mı?

Çalışıyorlar. Chedjou bugün belli olur. Selçuk İnan’ın yetişme ihtimali var. olmazsa da onun yerini dolduracak arkadaşlarımız var.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş Antalya'dan 3 puanla ayrıldı