Ali Eyüboğlu: Enes Batur evlenmedi, filminin reklamını yaptı

Enes Batur evlendi ama bir türlü hayranlarını ve sosyal medya kullanıcılarını evlendiğine ikna edemedi. Peki bu ani evliliğin arkasında ne var? Milliyet köşe yazarı Ali Eyüboğlu bu konuyu kaleme aldı...

27 Mayıs 2019, Pazartesi 08:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye’nin en ünlü Youtuberı Enes Batur’un takipçileri “Ne zaman evleneceksin?” diye sorduğunda yaptığı açıklama neydi?


“Abone sayım 10 milyonu bulduğunda evleneceğim.”


Enes Batur, Youtube’daki takipçi sayısı 10 milyonu aşınca sözünde durdu ama evlendiğine takipçilerinin çoğu inanmadı. Enes Batur’un evlendiğinin kanıtı olarak paylaştığı nikâh video, bazı takipçilerine göre, “Gerçek değil, film sahnesi”…

Bu evliliğe kuşkuyla yaklaşanların haklı gerekçeleri var.


Çünkü Enes Batur’un nikâh videosu gibi sosyal medya paylaşımlar da inandırıcılıktan uzak. Sebebi de yanıt arayan şu sorular:


“Enes Batur’un Başak Karahan’la ilişkisi ne zaman bitti de, başkasıyla evlendi?”

“22 Mayıs 2019’daki nikâh davetiyesinde Cem Denisa Bacı’nın kızı Tulu Bacı’yla evleneceği yazılı. Oysa nikâh videosundaki gelin, 31 Mayıs’ta vizyona girecek ‘Enes Batur Gerçek Kahraman’ filmindeki rol arkadaşı Damla Aslanalp.”


“Videoda, hangi belediye başkanının verdiği yetkiyle nikâhı kıydığını belirtmeyen nikâh memuresi niye ebeveynlerinin adlarını pas geçip, direkt gelin ve damadın isimlerini sordu?”

“Enes Batur’un paylaştığı video, evliliğinin kanıtı değil, filminin reklamı.”


Cevap bekleyen sorular bunlarla da sınırlı değil.


Nikâh davetiyesinde adı yazılı Instagram hesabını 107 bin kişinin takip ettiği Tulu Bacı’nın yaptığı tek paylaşım, “22.05.2019. Herkesi düğünümüze bekliyoruz.”

Tulu Bacı’nın takip ettiği 8 kişiden biri Enes Batur. Ünlü Youtuber, eşini Instagram’dan takip etmedi, şimdiye kadar onunla birlikte hiçbir görsel paylaşmadı. Enes Batur’un Damla Aslanalp’le ilgili yaptığı paylaşımlar ise nikâh görüntüleri ve film kareleriyle sınırlı.Enes Batur’un, takipçilerinin gerçekten evlendiğine inanması için tartışmaları bitirecek resmi bir kanıt ortaya koyması şart.

Magazin gazetecileri, ünlülerin özel hayatlarına dair yaptıkları haberlere bu ülkede, “Bu kadar da olmaz? İnsanların özeli bu kadar da didiklenmez” diye tepki gösterenler var mı?


Evet…

Peki, aynı Türkiye’de ünlülerin özel hayatları üstüne sosyal medyada 7/24 yorum yazanlar var mı?


Evet, ve üstelik magazinci değil, “yurdum insanı” hepsi.

Üstlerine vazife olmadığı halde, ünlülerin özel hayatlarına dair yorum yazanlar arasında işi hakaret noktasına getirenler de var, şahane espri yapanlar da…


Sinan Akçıl ile dört ay önce Burcu Kıratlı’nın boşanacaklarına dair haber üzerine yapılan yorumlardan biri şuydu:

GELİNLİĞİN BOYU, EVLİLİĞİN ÖMRÜ!

GELİNLİĞİN BOYU, EVLİLİĞİN ÖMRÜ!

“Burcu Kıratlı, ‘evliliğimin ömrü, gelinliğimin boyu gibi kısa sürdü. Keşke daha uzun bir gelinlik giyseydim’ diye dert yandı.”“Burcu Kıratlı’nın nikâhta giydiği mini gelinliğe gönderme yapan zekice bir espriydi, ama ömrü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sanatçılar ve sporculara verdiği iftara kadar sürdü. Çünkü evliliklerine ikinci bir şans tanıma kararı veren çift, iftara birlikte gitti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Survivor Evrim'den çok konuşulacak açıklamalar: Nisa sizlerin görmediği hiçbir şey yaşamadı