Ali Koç: Mustafa Cengiz o kadar çok konuştu ki, insan unutuyor

Karagümrük'ü 2-1 yenen Fenerbahçe'de maç sonu açıklamalar yine gündeme oturdu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in sözlerine cevap veren Ali Koç, Arda Turan'ın Fenerbahçe'ye küfür etmesi nedeniyle aldığı cezayı da değerlendirdi.

14 Şubat 2021, Pazar 10:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

25. hafta maçında Fenerbahçe deplasmanda Fatih Karagümrük'ü 2-1 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Başkan Ali Koç, basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Hedefte Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Arda Turan vardı.

"O kadar çok konuştu ki..."

"O kadar çok konuştu ki..."

Mustafa Cengiz o kadar çok konuştu ki siz de hatırlayamıyorsunuz konuların hepsini. Koskoca adamların yalanları, iftiraları, beni ve kulübümü hedef almalarına biz ayak uyduramayız, yetişemeyiz. Müthiş bir yalan, iftira kampanyası ve algı operasyonu yapıyorlar. Yapsınlar, canları sağolsun. Ama sanmayın ki biz bunlara cevap vermeyeceğiz. İlgili arkadaşlarımız bilgi ve belgelerle cevap verecektir. Bu zihniyet olduğu sürece Türk futbolunda ne barış ne dostluk ne de kardeşlik olur. Böyle marjinal bir ülke ligi olarak futbola devam ederiz.

"Az bile vermişler"

"Az bile vermişler"

Arda Turan'ın aldığı 2 maçlık ceza için 'Az bile vermişler' diyen Ali Koç, şunları söyledi:

Ben bu işlere şu anda girmeyeceğim. Taraftarlarımız tarafından tenkit edilme pahasına da olsa çok fazla topa girmemeye çalışıyorum. Çok ağır itham ve iddialar var, bunların araştırılması lazım. Küfür mü edildi, 3 bin kişi mi geldi, localara adam mı alındı, hepsinin cevabını vereceğiz. Biz bunların cevabını misliyle vereceğiz. Hızlarını alsınlar, bitsin açıklamaları. Türk futbolunun kalitesinde yöneticilerin kalitesi ve söylemleri de çok önemli. Basında dikkat ediyorum, 'Bravo Fenerbahçe'ye, bu söylemleri hiç muhatap almıyorlar, ortamı germiyorlar' demiyorsunuz. 


Koskoca adamların iftiralarını araştırmanızı rica ediyorum. Savcılık var, spor şube var, emniyet var, TFF yetkilileri var. Biz rakibiz, bizi bırakın, devletin güzide kurumlarını bile zan altında bırakıyorlar. Biz bir yere kadar hürmet gösterebiliriz ama bir camiayı temsil ediyoruz. Tez zamanda ilgili arkadaşlarım, ne cevap gerekiyorsa bunu vereceklerdir ama ayıp ediyorlar. Kaostan beslendiklerini biliyoruz ama kaos meydana getirerek ne kendi kulüplerine ne de Türk futboluna katkı sağlarlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Caner Erkin yine gergin: Oyundan alınmasına çok sinirlendi