Ali Koç takımları protestoya davet etti! 'Belki de sahaya çıkmamalıyız'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, dün duyurduğu basın toplantısında kritik açıklamalar yaptı. Ekonomi basınıyla bir araya gelen Ali Koç, 'TFF'ye bizim patronumuz değil, bize çalışan bir kurum olduğunu hatırlatmalıyız' diyerek bir protesto fikri ortaya attı.

09 Haziran 2021, Çarşamba 17:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ekonomi basını ile bir araya gelen Ali Koç'tan flaş bir açıklama geldi. Ligin ilk haftası için protesto fikri sunan Koç şunları söyledi:

Yayıncı kuruluş 679 M TL daha indirim istiyor. Buna nasıl müsaade ediliyor anlamıyorum.

Yayıncı son ödemeyi yapmıyor, niye indirim istiyorsun? Öyle oldu, böyle oldu, Fenerbahçe kavga etti, maç 60 saniye oynanmadı, bir sürü mazeret... Şu anda 2,6 milyar olan rakamı 2 milyara indirmeye çalışıyorlar. 2 milyara inerse en başta 500 milyonluk olan ihale 215 milyona inmiş oluyor.

Birileri bugüne kadar bu arkadaşlara sahip çıkmış, tutmuş. Biz, bütün Orta Doğu'yu karşımıza alarak Katar'a sahip çıkmış bir ülkeyiz. Kulüplerin bu şekilde mağdur olmasını, Katar'ın bir şirketi nasıl yapabiliyor? Birileri arkasında olmadan, bu olmaz.

TFF'nin bizim yanımızda olması lazım. TFF'nin de sabrı taşmış, biraz bizim tarafımıza geldiler. Belki ilk haftanın maçlarını kulüpler oynamamalı. TFF kime çalıştığını, kime hizmet ettiğini anlamalı. Bizim patronumuz olmadığını anlamalı. Burada bütün riski biz alıyoruz. UEFA'dan ceza yiyen biziz, oyuncular bizim, statlar bizim, maçlar bizim. TFF kendi çıkarlarına göre karar alıyor. Bu yanlış.

EFA'nın FFP düzenlemeleri sonrası düzelmeyen tek ülke takımları bizimkilermiş. AŞ, dernek yapısını anlamakta çok zorluk çekiyorlar. Türkiye'deki sistemi sahiplik modelinin olmamasına bağlıyorlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kulüpler Birliği, federasyona 3 talep iletti