Aliağa'da korkutan yangın

Aliağa'da korkutan yangın

İzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda İşletme Müdürlüğü'nün depolama alanında hurda kesimi yapıldığı sırada çıkan kıvılcımlar, yangına neden oldu

14 Kasım 2011, Pazartesi 21:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Binlerce ton hurdanın bulunduğu alandaki yangına, çok sayıda ekip müdahale etti. Kontrol altına alınan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Aliağa İlçesi Çakmaklı Köyü’nde bulunan Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda İşletme Müdürlüğü’nün depolama alanında hurda kesimi yapıldığı sırada oluşan kıvılcımlar nedeniyle bugün saat 15.00 sıralarında yangın çıktı.

Ege Bölgesi’nde bulunan tüm kamu kurumlarının hurdaya ayrılan araçların depolandığı alandaki yangın, araçların yakıt depolarında atık olarak kalan akaryakıt, LPG ve atık yağlarının da tutuşması ve sert esen rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangına Aliağa Belediyesi’ne bağlı İtfaiye birimi ve çevredeki kuruluşlar ve ilçelerden de çok sayıda itfaiye ekibi ve MKE’ye ait iş makineleriyle müdahale etti.

Yanan maddelerin lastik, boya ve atık yağ gibi malzemelerden oluşması nedeniyle gökyüzünü kara bulutlar kapladı. Yangın sırasında, araçların akaryakıt depolarının sık sık büyük bir gürültüyle patlaması çevrede korkulu anlar yaşattı. Tesis yetkilileri binlerce ton hurdanın yığılı olduğu yangın bölgesinin etrafını boşaltıp alevlerin yayılmasını önlemeye çalıştı. Uzun uğraşlarla yangının kontrol altına alındığı ve söndürme çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Yetkililer hurdalıkta yıl içinde benzer yangınların birkaç kez çıktığını kaydetti.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

İzmir’in Aliağa İlçesi’ndeki Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda İşletme Müdürlüğü’nün depolama alanında çıkan yangın söndürüldü. Soğutma çalışmaları yapıldığı bildirildi.

Şahap AVCI / ALİAĞA (İzmir), (DHA
)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 11 Nisan 2021 Şans Topu çekilişi sonuçları