Alişan, hız limitini aşmış

Şarkıcı Alişan ve ailesinin Manisa yakınlarında ölümden döndüğü kazayla ilgili ön rapor: Hız limitinin 120 olduğu yolda, 150 km. ile giderken takla attı. Cip tavanı üzerinde 38 metre sürüklendi. Yolda, 124 metre fren izi ölçüldü.

26 Haziran 2020, Cuma 07:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alişan önceki gün İzmir-Manisa otobanında trafik kazası geçirmişti. Araçta hamile eşi Buse Varol, 1.5 yaşındaki oğulları Burak ve Vietnamlı dadısı Marianne de vardı. 5 takla atan cipten yara almadan çıkan Buse Varol, olayın şokunu hâlâ üzerlerinden atamadıklarını söyledi.

Buse Varol, “Araç takla attıkça Burak’ın ‘Anne’ diye ağlaması kulaklarımda çınlıyor. Bütün gece gözümüze uyku girmedi. Kurtulmamız bir mucizeydi” dedi.

Alişan ise “Buse hemen 155’i aradı. Ben de tekmeyle camı kırıp kapıyı açtım. Sonra Burak ile Marianne’i çıkardım. Sağ kalmamız Allah’ın bir takdiri” diye konuştu.

Jandarmanın hazırladığı kaza raporunda; cipin tavanı üzerinde 38 metre sürüklendiği, 6 çelik bariyerin zarar gördüğü, asfaltta yoğun şekilde kazıntı izleri olduğu belirtildi. 124 metre fren izi ölçüldü.

Raporda Alişan’ın hız limitinin 120 km olduğu yolda 150 km ile gittiği, bu yüzden 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 84. maddesine göre; kusurlu olduğu yazıldı. Yapılan kontrolde Alişan’da alkol çıkmadı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gamze Erçel kızını paylaştı: Aynı babası oldu