Alışveriş Radarı (22- 28 Mart 2021)

Haftanın son gününden herkese merhaba. Geçtiğimiz hafta boyunca neler alışveriş radarına takıldı? Hep birlikte bakalım... Elif Bayram/ @elif.bayram@posta.com.tr

28 Mart 2021, Pazar 10:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
RAFİNE STİL

RAFİNE STİL

Akdeniz mavisi. Kaliforniya’da bir öğleden sonranın bal rengi parıltısı. Okyanus esintileri ve tuzlu hava. Tüm bunlar, Levi’s® Made & Crafted® İlkbahar/Yaz 2021 kadın koleksiyonunun çabasız fakat rafine stiline ilham veriyor. Pasifik Riviera adlı koleksiyon; güneşli Kaliforniya’nın cool enerjisini Fransız Rivierası yazının sofistike renk paletiyle harmanlayarak cesur hatlar, parlak renkler, düz ve rahat silüetlerle dolu bir seri yaratıyor.

«Bu sezonun Levi’s® Made & Crafted® kadın koleksiyonunun enerjisi, deniz kıyısında yapılan tatillerin huzur ve konforunu çabasız ancak sofistike bir stille birleştiriyor. Bu; 80 ve 90’ları anımsatan rahat görünümlerin ve vintage esintili denime eşlik eden özgün, yumuşak dikimli, havadar ve hacimli formların bir karışımı. Zarif detaylar ve hafif kumaşlar, Levi’s için feminenliğin tanımını yeniden yapıyor. 

SONSUZ AYRINTI TÜM KİTAPÇILARDA YERİNİ ALDI!

SONSUZ AYRINTI TÜM KİTAPÇILARDA YERİNİ ALDI!

Okurken soluk almayı bile unutturan, 2020 Locus Magazine en iyi roman ödülü adaylığı ve The Guardian’ın yılın en iyi bilimkurgu kitabı seçilen “Sonsuz Ayrıntı” The Roman Yayınları etiketiyle okuyucuyla buluşuyor.

Bilimkurgu sevenlerin zihninde taht kurmuş ödüllü yazar Tim Maughan’ın “Sonsuz Ayrıntı” romanı raflarda yerini aldı. The Roman Yayınları etiketiyle çıkan kitap, “Öncesi” ve “Sonrası” olarak iki bölümden oluşuyor, internetin tamamen çöküşünün öncesinde ve sonrasında yaşananlar anlatılıyor. Öncesi: Bristol’ün merkezinde, dünyanın geri kalanını pençesine alan her tür gözetimden, büyük veri bağımlılığından ve şirketler tarafından desteklenen, küresel egemenliğe yönelik tutkulardan uzakta kalmayı başaran, dijital anlamda hiç kimseye ait olmayan topraklar olan Croft yer alıyordu. Croft son on yıl içinde, yaratıcı karşı kültürün merkezi haline gelmişti ama sınırlarından başlayarak yıpranıyordu. Sonrası: Anonim bir siber-terör saldırısı internetin tamamen kapanmasına neden olur. Küresel ticaret, seyahat ve iletişim çöker, modern yaşamı tanımlayan lüksler artık az bulunur hale gelir. Croft’ta, kayıpları ile bağlantı kurmayı uman yaslı aileler, öldüğü varsayılan kişilerle ilgili görülere sahip olan Mary’yi aramaktadırlar. Peki Mary gerçekten böylesine bir “görü” yeteneğine sahip midir yoksa Croft’un karaborsasını kendi çöplüğü gibi işleten Grids gibi sadece hayatta kalmaya mı çalışmaktadır?

İLK KEZ TÜRKÇEDE

İLK KEZ TÜRKÇEDE

Aktivist kimliğiyle de öne çıkan filozof Günther Anders'in “Umutsuzsam Bana Ne! Değilmişim Gibi Devam!” adlı “Günlükler”i ilk kez okurlarıyla buluşuyor. Herdem Belen ve Hüseyin Ertürk çevirisiyle bu hafta raflardaki yerini alan kitapta Anders, elli yıl boyunca hep başkaları için gözlemlediğini, aldığı notları asla kendisi için yontmadığını vurguluyor.

İthaki Yayınları’nın daha öncesinde 20. yüzyılın teknik gelişmelerinin ayrıntılı bir eleştiriye tâbi tutulduğu “İnsanın Eskimişliği” adlı iki ciltlik önemli yapıtını da yayımladığı Günther Anders'in (1902-1992) “Günlükler”i, filozofun II. Dünya Savaşı ekseninde Avrupa ve ABD'deki hayatına dair izlenimlerinin yer aldığı bir kitap olmakla kalmıyor, harabeler ve Hollywood kostümlerinden müze kültürüne, Holocaust'tan atom bombasına ve savaş sonrası Almanya'nın ruhsal portresine kadar birçok konuda çarpıcı sorular ve yorumlarla dolu felsefi bir metin kimliğine de bürünüyor. Herdem Belen ve Hüseyin Ertürk’ün çevirisiyle bu hafta okurlarıyla buluşan kitap 496 sayfa.

ANTİBAKTERİYEL KORUYUCU İLE  İŞLENMİŞ PED!

ANTİBAKTERİYEL KORUYUCU İLE İŞLENMİŞ PED!

İnovatif yaklaşımıyla kadınların dünyasına daha fazla konfor, rahatlık ve hijyen sunan Molped, geliştirdiği antibakteriyel koruyucu ile işlenmiş Molped Extra Hijyen ile artık beklentilerin de üzerinde bir hijyen sunuyor. Kişisel hijyen ve temizliğin daha önemli olduğu bugünlerde regl dönemindeki hijyeni de en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen marka, geliştirdiği antibakteriyel emici bölgesi ile ped üzerinde bakteri oluşumunu engelliyor. Molped Extra Hijyen, bakteri oluşumunu da önlüyor.

 BİTKİSEL KOLAJEN DEVRİMİ

BİTKİSEL KOLAJEN DEVRİMİ

Yves Rocher doğadan aldığı ilhamı içeriğindeki güçlü bitkisel aktif Yaban Ajuga Otu’nun sıra dışı gücü ile birleştirdiği yeni Lifting Végétal serisini sunuyor! 

Seri içeriğindeki cilt kolajeni ile benzer yapıda olan Patentli Bitkisel Kolajen Konsantresi ile yaşlanma karşıtında devrim yaratıyor. Yeni Lifting Végétal serisi 09 Mart – 11 Nisan tarihleri arasında net %20 ve üzeri indirim ile sizleri bekliyor! 

Yaşlanma karşıtı cilt bakımında çığır açan yeni Lifting Végétal Serisi; kanıtlanmış sarkma karşıtı 3’lü etki ile ciltteki kolajen ağlarını yeniden yapılandırıyor, elastin sentezini uyarıyor ve hücrelerin sıkılaşma gücünü arttırıyor. Seri düzenli kullanım sonrasında yeniden şekillenen yüz ovali, sıkılaşan dolgun bir cilt, azalan kırışıklıklar ve artan esneklik sağlar.

Lifting Végétal serisi %95 doğal içeriği ve doğaya ve cilde saygılı formülü ile paraben, silikon ve mineral yağ içermez.

BONUS: CANIM KENDİM

BONUS: CANIM KENDİM

Gerçek güzelliğin kalpten geldiğine inanan The Body Shop, dünyanın dört bir yanındaki insanları küresel bir hareket ile kendini sevmeye davet ediyor.

Kendini sevme ritüelinin, yine kendini şımartmakla başlayacağına inanan marka, vücudunda güçsüz olduğunu düşündüğün bölgelerine sevgi ile dokunman ve kendini var olduğun halinle sevmen için sana sesleniyor. Haydi, kendini sevmekten, kabullenmekten ve #CanımKendim demekten çekinme!

Dünyayı etkisi altına alan pandemi, ne yazık ki sektörlerin yanı sıra, kişilerin psikolojisini ve kendine olan özgüvenini de olumsuz yönde etkilemiş durumda. Karantina sürecinde kendiyle baş başa kalma fırsatı bulanlar, dayatılan güzellik algısının gücü ile dış görünüşünde kusurlar bulmaya ve kendini beğenmemeye çoktan başladı. The Body Shop, tam da bu süreçte, güzelliğin kişinin kendisiyle ilgili sevdiği her şeyin dışa dönük bir ifadesi olduğu inancıyla küresel bir proje başlattı.

Ayna ayna, söyle bana!

Öz sevgiyi benimsemek ve uygulamak aktif bir süreçtir. Her ne kadar öyle olduğuna inanmak istesek de, kendini sevmek sihirli bir şekilde kendi kendine gerçekleşmez. Bir düşün, aslında kaç kez hayır demek isterken, evet diyorsun? Ya da ne zaman bir aynanın önüne geçip kendine her bir çatlağı, santimi ve kıvrımıyla bedenini sevdiğini söyledin?

Kendini sevmeye başlamanın en iyi yolunun, yalnızca başlamak olduğuna inanan The Body Shop, bütün bunları göz önünde bulundurarak kendini sevme yolculuğunu başlatmanı ve günlük rutinine yerleştirmeni sağlayacak bir dizi ipucu hazırladı. Hazırsan sıralıyoruz; enerjiyi yüksek tutmak, dijital detoksa girerek doğaya dönmek, hayır demeyi ve şükretmeyi bilmek, sevmek ve sevgiyi etrafına yaymak, kişinin aynı zamanda kendini sevmesine de yardımcı oluyor.

2 kadından 1’i güzelliğinden şüphe duyuyor

Pazar araştırmalarında dünya lideri Ipsos ile bir çalışma yapan The Body Shop’ın küresel raporuna göre, dünyada 2 kadından 1’i kendini sevmek yerine, güzelliğinden şüphe duyuyor. Dünyadaki kadınların yüzde 60'ı ise, kendi benliğine daha fazla saygı duymayı istiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Alışveriş Radarı (15-21 Mart 2021)