Alkışlanacak kampanya!

Alkışlanacak kampanya!

22 Mart 2010, Pazartesi 12:49
A A
Alkışlanacak kampanya!

Türkiye Kütüphaneciler Derneği ile merkezi İzmir’de bulunan fast food zinciri Pizza Pizza’nın ortaklaşa yürüttükleri "Kitabı Getir, İndirimli Pizzayı Götür" kampanyası kapsamında 5 binden fazla kitap toplandığı bildirildi.

Pizza Pizza Genel Müdürü Tolga Türker, 45 ilde 160 satış noktasında yürüttükleri kampanya uyarınca, okunabilir ve iyi durumda bir kitap getiren müşterilere indirim yaptıklarını, bu çerçevede 5 binden fazla kitaba ulaştıklarını, ay sonuna kadar 10 bin kitabı hedeflediklerini söyledi.

Toplanan kitapların, ihtiyaç olan illere gönderilmek üzere Kütüphaneciler Derneğine teslim edileceğini ifade eden Türker, "Müşteri kitlemizin büyük bölümü çocuklar ve gençler. Onları okumaya ve sanata yönlendiren tüm projelere sonuna kadar açığız" diye konuştu.

Eğitim ve sanatın önemini kavrayamayan toplumların gelişmesine olanak bulunmadığını söyleyen Türker, İstanbul Modern’in ardından, İzmir’de yeni açılan Oyuncak Müzesi’nin de sponsorluğunu üstlendiklerini, eğitim, sanat ve gençliği buluşturan tüm projelere katkı koymaya çalıştıklarını belirterek, "Dünyada örneği var mı bilmiyorum ama bir fast food zincirinin kitap okumayı teşvik ettiği bu kampanya Türkiye’de bir ilk" dedi.

Türker, tesislerinin ve çağrı merkezlerinin bulunduğu İzmir’in Torbalı ilçesindeki tüm lise ve üniversite öğrencilerine yarım gün iş olanağı da sağladıklarını ifade etti ve şunları kaydetti:

"Kitap kampanyasının ardından, önümüzdeki aylarda da kimsesiz çocuklara verilmek üzere oyuncak getirenlerin indirim kazanacağı kampanya başlatacağız. Toplayacağımız oyuncakları, sponsorluğunu da üstlendiğimiz Oyuncak Müzesi’ne teslim edeceğiz. Bu oyuncaklar, tasnif ve tamir işlerinin ardından kimsesiz çocuklara dağıtılacak. Bu kampanyamızın da kitap kampanyası kadar başarılı geçmesini umut ediyoruz."

Restoran zincirine bağlı Çankaya Şubesinin işletmecisi Reşat Değirmencioğlu da kampanyaya özellikle üniversite öğrencileriyle üniversiteye hazırlanan gençlerin ilgi gösterdiğini ifade ederek "Hem bu büyük işletme ailesinin bir ferdi olarak, hem de bir baba olarak açıkçası bu etkinliğin parçası olmaktan mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

Senem Yazıcı / AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.