Alkollü vekiller yemekten kovuldu

Alkollü vekiller yemekten kovuldu

Finlandiyalı 2 milletvekilinin, aşırı alkollü oldukları gerekçesiyle İsveç Meclis Başkanı'nın verdiği yemekten çıkarıldıkları ortaya çıktı

21 Kasım 2016, Pazartesi 21:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Olay sonrası alkollü milletvekillerine tepki gösterdiği öğrenilen Finlandiya Meclis Başkanı Maria Lohela, "Tabii ki uygunsuz ve sıkıcı bir durumdu" diyerek olayı doğruladı. 

Finlandiya Parlamento Heyeti'nin mayıs ayında İsveç'i ziyareti sırasında meydana geldiği öğrenilen olayın kahramanı milletvekillerinin ise sonradan Sosyal Sağlık Bakanlığı görevine getirilen sağcı Gerçek Finlandiyalılar Partisi milletvekili Pirkko Mattila ile Sol Birlik milletvekili Katja Hänninen olduğu ortaya çıktı. Sosyal Sağlık Bakanlığı görevine devam eden Pirkko Mattila yemekte aşırı alkollü olduğu iddialarını reddedip görevine devam edeceğini açıkladı.
 

‘ÖZÜR DİLEDİLER' 


Ev sahibi İsveç Meclis Başkanı Urban Ahlin ise çok büyütülecek bir olay olmadığını belirterek "Yemekten ayrılıp otele gittiler. Bunu neden yaptıklarını araştırmamak bir görgü kuralıdır. Olayı çok iyi bir şekilde kapatıp, sonrasında özür dilediler" değerlendirmesinde bulundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İsrail havalimanında tüm uçuşlar iptal edildi