Alman devlet televizyonundaki Türk spikere linç

Alman devlet televizyonundaki Türk spikere linç

Alman devlet televizyonunda çalışan Türk asıllı spiker Pınar Atalay linç kampanyasına maruz kaldı. Olaya Almanya'da yaşayan Türk vatandaşları tepki gösterdi.

09 Mart 2021, Salı 17:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alman devlet televizyonu ARD'de spikerlik yapan Türk asıllı Pınar Atalay, Tagesthemen (Gündem) adlı haber bülteninin açılışını Türkçe yapması aşırı sağcıların tepkisine neden oldu. Türk gurbetçiler ise spiker Atalay'a destek çıktı. Almanya'da aşırı sağcıların Türklere yönelik başlattığı karalama kampanyasına bir yenisi daha eklendi. Alman devlet televizyonu ARD'de spikerlik yapan Türk asıllı Pınar Atalay, Tagesthemen (Gündem) adlı haber bülteninin açılışını Türkçe gerçekleştirdi.


Haber bülteni açılışında Türkçe olarak, “Tagesthemen programına hoş geldiniz. Bugün stüdyoda Pınar Atalay ve Maus" sözleriyle başlayan Atalay, aşırı sağcıların hedefi haline geldi.

Canlı yayında Türkçe'yi hazmedemeyen aşırı sağcılar Atalay'a "Türkiye’ye git’, ‘Türkçe Almanya’ya ait değildir’ sözleriyle linç kampanyası başlattı.

Atalay’a tepki gösteren aşırı sağcılar sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşımda, zorunlu olarak ödenen radyo ve televizyon vergilerini hükümet yetkililerinden geri talep etti. Atalay'a Türk gurbetçileri ve bir çok Alman vatandaştan destek mesajları yağdı. 

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gazetecinin sorusuna kızan başbakandan dezenfektanlı yanıt