Almanlar Türk hükümetini protesto etti

Alman vatandaşı, Gaggenau Belediyesi’nin ve kilisenin önünde toplanarak Türk siyasetinin Almanya’ya taşınmasını protesto

03 Mart 2017, Cuma 23:09
A A
Almanlar Türk hükümetini protesto etti
Alman vatandaşlar verdikleri demeçlerde, "Türkiye’de ifade ve basın özgürlüğü yok. Çok sayıda gazeteci cezaevlerinde tutuklu bulunuyor. Sade Gaggenau değil, tüm Almanya’da siyasetçilerin toplantı yapmasına müsaade edilmemeli. Yasalarımızda bu var. Türkiye siyaseti Almanya’ya taşınmamalı. Zaten yeterince çok sorun yaşıyoruz. Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD), Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan bir dernek. AKP, Almanya ve Avrupa’da uzanmış kolu bu derneklere salon verilmemeli" ifadelerinde bulundu.

Protestocular, tepkilerini taşıdıkları pankartlarla ve basın açıklamasıyla ifade etti.

'TOPLANTI İPTALİ SİYASİ DEĞİL'


Almanya’da çıkan gazeteler Gaggenau’da yaşanan salon krizine geniş yer verdi.

Gaggenau Belediyesi bugün yaptığı basın açıklamasında toplantı iptalin siyasi olmadığını, sadece Gaggenau Belediyesin güvenlik açısından kendi kararı olduğunu söylemişti.

Belediye yetkilileri toplantı salonun kapasitesinin 500 kişi olduğunu, yoğun kalabalık ve yetersiz park yeri nedeniyle toplantının iptal edildiğini belirtmişti.

BOMBA İHBARI YAPILMIŞTI


Bugün öğlen saatlerinde Gaggenau Belediye Binasına yapılan bomba ihbarı üzerine bina boşaltılmış, geniş çaplı aramada bomba ve benzeri herhangi bir patlayıcıya rastlanmamıştı.

Polis bomba ihbarının nereden ve kimler tarafından geldiğini  çok yönlü araştırıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.