Almanya Futbol Federasyonu George Floyd'u anan futbolculara ceza vermeyecek

ABD'de yaşanan George Floyd olayının ardından protestolar büyüyerek devam etmiş ve futbolcular da bu protestoyu saha içine taşımıştı. Gol sevinçlerinde Floyd'u anan oyunculara yaptırım uygulanıp uygulanmayacağını tartışan Almanya Futbol Federasyobu (DFL) kararını verdi: Ceza yok.

04 Haziran 2020, Perşembe 09:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya Futbol Federasyonu, oyuncuların saha içinde Goerge Floyd için yaptığı anma hareketleriyle ilgili görüştü ve ceza vermeye gerek olmadığına karar verdi.

Borussia Dortmund'tan Achraf Hakimi, Jadon Sancho, Schalke 04'ten Westen McKennie ve Mönchengladbach'lı Marcus Thuram, Floyd için verdikleri destek nedeniyle kurula sevk edilmedi.

DFL, "Sahada politik, dini veya bireysel görüş sergilenemez" kuralı nedeniyle bu protestoları görüşmek için toplanmış, FIFA ise yönetime "Konunun hassasiyeti nedeniyle ceza verilmemeli" başlıklı bir çağrıda bulunmuştu.

DFB (Almanya Futbol Birliği) Başkanı Fritz Keller, alınan karardan duyduğu memnuniyeti bildirerek "Her türlü ırkçılığa, ayrımcılığa ve şiddete karşı çıkıyoruz. Bunlar DFB'nin tüzüğünde de yer alan değerlerdir" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan açıkladı: Oğulcan Çağlayan Galatasaray'la görüşüyor