Almanya'da Mesut Özil olayıyla alevlenen ırkçılık tartışmalarına Sibel Kekilli de katıldı

Türkiye kökenli Alman oyuncu Sibel Kekilli, ırkçılık nedeniyle Alman milli takımını bırakan Mesut Özil'in açıklamalarının ardından başlatılan tartışmaya katıldı. Sibel Kekilli, bir yönetmenin kendisine verilen başrolü ırkçı gerekçelerle geri çektiğini söyledi

02 Ağustos 2018, Perşembe 09:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Die Welt gazetesine konuşan 38 yaşındaki Sibel Kekilli, ''Çocukluğundan itibaren ırkçılıkla tanıştığını'' söyledi.

Deutsche Welle'nin aktardığına göre Sibel Kekilli, ''Türkiye kökenli olmam nedeniyle daha az ve daha farklı roller aldığımdan eminim'' diye konuştu.

Oyuncu kendisinden beklentinin 'bir Türkü oynadığı roller' olduğunu ve aksi durumda medya yöneticilerinin rahatsızlık duyduklarını savundu.

Sibel Kekilli, göçmen kökenli kişilerin oyuncu olarak eşit şansa sahip olmadığını belirterek, ''Aynı oranda iyi olmanız kesinlikle yetmiyor'' dedi.

Sibel Kekilli, bir yönetmenin kendisine verilen başrolü ırkçı gerekçelerle geri çektiği bir durumla karşılaştığını da anlattı.

''Türkler için fazla Alman, Almanlar için ise yeteri kadar Alman değilim'' diyen Sibel Kekilli, insanların sistematik şekilde gruplandırılmasının artık bir son bulmasını dilediğini söyledi.

NELER OLMUŞTU?

NELER OLMUŞTU?

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, 2009'dan bu yana 92 kez giydiği ve 23 gol attığı Almanya Milli Futbol Takımı'ndaki kariyerini noktaladığını belirmişti.

ALMANLAR RAHATSIZ OLDU

ALMANLAR RAHATSIZ OLDU

29 yaşındaki futbolcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesinden dolayı kendisi ve bir diğer Türk asıllı Alman oyuncu İlkay Gündoğan'ı, seçim kampanyasına alet olmakla suçlayan Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Reinhard Grindel'i haksız davranmakla eleştirmişti.

Amine Gülşe de sevgilisi Mesut Özil'e sosyal medyadan yayınladığı mesaj ile destek olmuştu.

Amine Gülşe, "Her zaman yanındayım, seninle gurur duyuyorum aşkım" derken Mesut Özil ise bu mesaja, "Aşkım benim, iyi ki varsın" diyerek yanıt vermişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da Mesut Özil için, ''Takındığı tavır milli ve yerli, gözlerinden öpüyorum'' demişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yasemin- İzzet Özilhan çiftinin 'ateşli' romantizmi