Almanya'dan Başkan Esen'e kardeşlik mektubu

Almanya'dan Başkan Esen'e kardeşlik mektubu

Almanya'dan Başkan Esen'e kardeşlik mektubu

19 Eylül 2019, Perşembe 15:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ALMANYA'nın Nürtingen şehrinin Belediye Başkanı Dr. Johannes Fridich'in, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e iletilmek üzere dostluk, kardeşlik ve karşılıklı işbirliği için kaleme aldığı mektup, Türk sporcu Gökhan Arslan ve Alman sporcu arkadaşı Christoph Möhl tarafından, 7 bin kilometrelik bisiklet yolculuğuyla getirildi.
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Alman mevkidaşı Dr. Johannes Fridich'e gönderdiği mektubu almak için belediye binası önünde Türk sporcu Gökhan Arslan ve Alman sporcu Christoph Möhl'ü Türk ve Alman bayraklarıyla karşıladı. Mektubun içeriğinde, “Bugün iki sporcumuz Gökhan Arslan ve Chiristoph Möhl'ü karşılayacağınız için çok mutluyum. Nurtingen halkı adına size sevgi ve selamlarını iletiyorum. Müzik ve sanatın yanı sıra sporun yaş, köken ayırt etmeden insanları birleştirici özelliği göz önündedir. Dostluğumuzun temeli, bu dallara dayanarak daha güçlü olacağının kanısındayım. Böyle bir toplumsal ve birleştirici bir projeye imza attıkları için iki sporcumuzu kutluyorum. Nurtingen'de aktif Türk Dernekleri çoğunlukta olmakla birlikte, bu proje Türk-Alman dostluğunun simgesidir" mesajlarına yer veren Dr. Johannes Fridich, Başkan Semih Esen'i Türk-Alman dostluğu adına Nurtingen şehrine davet etti.
'7 BİN KM DOSTLUK VE KARDEŞLİK TAŞIDINIZ'
Alman meslektaşının mektubunu okuyan Başkanı Esen, Türk-Alman dostluğunun pekiştirmek amacıyla 7 bin kilometrelik yolu bisikletle Nurtingen şehrinden çıkıp Konyaaltı'na gelen ve 4 kez Dünya Kick Boks Şampiyonu olan Gökhan Arslan ile Alman arkadaşı Chiristoph Möhl'e teşekkür etti.
Başkan Esen, “Yükünüz dostluk ve spordu. Bu dostluğu pekiştirici, ayrılıkları bertaraf eden güzel yönünü getirdiniz. Bize Nürtingen belediyesinden sevgi ve dostluk getirdiniz. İki ülkenin kardeşçe, dostça yaşayacağının mesajını getirdiniz. Sizin ve Nürtingen Belediye Başkanımız Johannes Fridich'in bize güzel mesajları için tekrar teşekkür ederim. Dostluk ve barış adına çok güzel bir etkinlik yaptınız" dedi.
'TÜRKİYE'DE ÇOK İYİ KARŞILANDIK'
Türk sporcu da Gökhan Arslan, Başkan Semih Esen'e Antalya'da karşılama düzenlenmesinden dolayı teşekkür ederek, "Nürtingen Belediye Başkanımızın mektubunu size getirdik. Alman dostumuz Christoph Möhl ile güzel bir yolculuk geçirdik" dedi. Alman Bisikletçi Christoph Möhl ise “Dostluk adına yaptığımız 3'üncü tur. Alman ve Türk dostluğunu en güzel örnekleyen bir tur oldu. Bizim bu dostluğumuz hep yüreğimizdedir. Yolculuğumuz sırasında Türkiye'nin hangi kentine gittiysek, çok iyi karşılandık. Bundan dolayı Türk halkına çok teşekkür ederiz" diye konuştu.
Karşılama sonrasında Başkan Semih Esen, Gökhan Arslan'a Alman bayrağını, Alman sporcu Möhle ise Türk bayrağı vererek günün anısına fotoğraf çektirdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anjelika Akbar'la ikinci yıl kutlaması