Almanya'dan 'İran' açıklaması: Aynı görüşte değiliz

Almanya'dan 'İran' açıklaması: Aynı görüşte değiliz

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD'nin 2016 yılında İran'la yapılan nükleer anlaşmayı tek taraflı iptal etmesine karşılık 'Nükleer anlaşma bizim için hala geçerlidir' diyerek ABD ile aynı görüşte olmadıklarını açıkladı

08 Ağustos 2018, Çarşamba 13:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Passauer Neue Presse gazetesine açıklamada bulunan Dışişleri Bakanı Maas, "Anlaşma mükemmel değil, ama kesinlikle bir anlaşmanın olmamasında çok daha iyidir" diyerek yapılan anlaşmayı savundu. Ülkelerin tehdit dili karşısında uyarıda bulunan Bakan Maas, çatışmanın tırmanmaması için itidal çağrısında bulundu.

İran'a karşı başlatılan yaptırımların kötü sonuçlar doğuracağını belirten Maas, "İran'ın izolasyonu radikal ve köktenci güçleri artırabilir. İran'daki kaos, Irak veya Libya'da yaşadığımız gibi zaten sorunlu bir bölgeyi daha da istikrarsız hale getirecektir. Biz anlaşmanın devam için mücadele ediyoruz. Bu anlaşma bizim güvenliğimiz çok önemlidir çünkü o bölgede güvenlik ve şeffaflık sağlamaktadır. Neticede İran bizim için uzakta olan Avrupa'nın komşusudur. Kim bu bölgede yeni bir rejim umut ediyorsa daha büyük problemlerle karşılaşabilir" açıklamasında bulundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beyrut'taki patlamada ölenlerin sayısı 171'e yükseldi