Almeda: Açlıktan şiştim

Almeda: Açlıktan şiştim

Bugün Ayşe&Alişan programına konuk olan Almeda Survivor adasında yaşadıklarını anlattı

11 Temmuz 2012, Çarşamba 15:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almeda adada kaldığı sürece kilo aldığı iddiasıyla ilgili olarak şunları söyledi;

AY PEYNİR OLMUŞ!

"Ben adada çok açlık çektim. Ada çok güzeldi fakat açlıktan ve o şartlardan adanın doğasını görmüyorsun. Bizim oradaki en büyük hayalimiz yemekti. Geceleri Ay'a bakarken normalde hayal kurulur. Ben aya baktığımda ay bana peynir gibi görünüyordu. Adadayken kilo aldığım haberleri çıkmış. Ben bir şey yemediğim için heryerim şişmeye başladı. Ödem oluştu.

Babamı 3 yıl önce böbrek yetmezliğinden kaybettik. Adadayken annem vücudumun şişmeye başladığını görüp endişelenmeye başlamış. Benim de babam gibi böbreklerimden hastalanacağımı düşünmüş. Rahatsızlandığımda aç olduğum için ilaç da veremiyorlardı bana. Adada hayatın değerini anlıyorsun. Askerlik gibi bir şey. Alp askerlikte daha zor diyordu.

"FARELERİ YEMEYİ DÜŞÜNDÜK"

Adada o kadar çok fare vardı ki. Bazen açlıktan o fareleri yemeyi bile düşündük. Orada yaşadıklarmı bir tek ben ve Allah biliyor. Siz televizyonda izlerken sadece o anı görüyorsunuz. Biz bütün gün 24 saat o açlığı çekiyoruz. sadece yeşil sert muzu haşlayıp yiyorduk. "

"MERVE ALLAH'TAN KORKMUYOR MU?"

Programda adada yaşadığı zorlukları anlatan Almeda, Merve Büyüksaraç'ın son günlerde 'Survivor adasında bize yemek veriyorlardı' açıklaması hakkında şunları söyledi;

"Merve adada öyle değildi. Açıklamalarını duydukça çok üzülüyorum, çünkü hepimize haksızlık ediyor. O adadayken açlıktan resmen bayıldı. Merve adada bana hep şunu söylüyordu; 'Adadan ayrıldıktan sonra Survivor hakkında bana biri bir şey söylerse ona siz hiç açlıktan bayıldınız mı diye soracağım.' diyordu. Bari gerçek olan şeyleri söylesin. Bizim niye hakkımızı yiyor? Belki adadan erken elendiği için kızgın olabilir. Belki kızgınlıktan böyle konuşuyor. Adadan döndükten sonra Merve'yle hiç konuşmadım. Karışmak istemedim. Onunla ilgili bir şey diye düşündüm. Bizim hakkımızı yemeye başlayınca konuşmak istedi. Çok üzülüyorum. Herkes hakkını savunabilir ama bir tek gerçekleri savunabilir. Hayatta yalan söylemem, Allah'tan korkan bir insanım. Bu kız Allahtan korkmuyor mu diyorum. Çıkıyor orada iftira atıyor."

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Masumlar Apartma'nında yeni dönem başlıyor! Dizi Postası