Alo 181; senin ağzını seveyim!

Alo 181; senin ağzını seveyim!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın sorunlara kaynağında müdahale etmek için faaliyete geçirdiği çağrı merkezine gelen ilginç soru ve yorumlar çalışanları gülümsetiyor

10 Temmuz 2015, Cuma 13:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vatandaşla birebir iletişim kurabilmek ve sorunlara kaynağında acil müdahalede bulunmak için faaliyete geçirdiği "Alo 181" çağrı merkezine gelen ilginç soru ve yorumlar çalışanları gülümsetiyor.

Trabzon Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kentsel dönüşümde operatör tarafından kendisinin çok iyi bilgilendirildiğine inanan bir vatandaş, merkezi arayarak, "Sizin bu söylediğiniz var ya bana ilaç gibi geldi, uykularım kaçıyordu. Allah sizden bin kere razı olsun, ohh be bu gece rahat bir uyku uyuyabileceğim" dedi. 

Kendi çalıştığı fabrikayı çevreye atık bıraktığı için ihbar eden bir kişi ise "Şikayette bulunmasam insanlık namına vicdan azabı çekerim" diyerek duygularını dile getirdi.

Çevre kirliliği sorunu çözülen bir vatandaş da "Senin ağzını seveyim, orada olsam sana baklava ısmarlardım" dedi.

BİZİ KARGALARDAN KURTARIN

Merkezi arayan bir ev hanımı da mahallesine yuva yapan kargaların saldırısına maruz kaldıklarını ve çıkardıkları sesten çok rahatsız olduklarını, uyuyamadıklarını belirterek, buna bir çözüm bulunmasını istedi.

KPSS'ye hazırlanan bir öğrenci, köpeklerin gürültüsünden bunaldığını, her gün onları kovaladığını dile getirerek, sorununun belediye yetkililerine iletilmesini istedi. 

Kurban Bayramı'nda arayan bir vatandaş da kurban hissesine ortak için 2 kişi eksik olduğunu söyleyerek, Çağrı Merkezi çalışanlarından kendilerine ortak olmak isteyen olup olmadığını sordu.

Bir çiftçi de tarlaya yeni fidan diktiğini, hava raporuna göre yağmurlu günler olup olmadığı sorusunu yöneltti.

Bir vatandaş, sigara dumanının çevreye ne kadar zarar verdiğini öğrenmek için ALO 181'i aradı.

Trabzon Çevre ve Şehircilik Müdürü Ali Vedat Çiftçi, Alo 181'e 2014 yılının ilk yarısında 66 bin 902 çağrı aldıklarını belirterek, merkezi bu yılın aynı döneminde 107 bin 995 kişinin aradığını söyledi. 

"Çağrı merkezimizi arayanların sayısı yüzde 23 oranında arttı" diyen Çiftçi, Türkiye'nin 81 iline hizmet veren çağrı merkezinin en çok büyük şehirlerden arandığını belirtti. Çiftçi, "En fazla arayan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Tekirdağ, Muğla, Kocaeli ve Trabzon" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER RTÜK’ten Halk TV’ye verilen yayın durdurma cezasına ilişkin açıklama