Aloe veranın cilde mucizevi faydaları

Aloe vera, hem ucuz olması hem de evde rahatlıkla yetişebiliyor olması nedeniyle en kolay ulaşılır 'cilt ilaçlarından' biri. Aloe veranın cilde faydaları ne kadar çoksa, aloe veranın zararları ise sıfır. Aloe vera cilt lekelerine iyi gelir mi? Sorusu, evde rahatlıkla yetiştirebilir olması nedeniyle sık sık soruluyor. Aloe vera maske olarak kullanılabilirken, aloe vera kremi şeklinde de kullanılabiliyor. Aloe veranın cilde faydalı bir ürün olması, onu doğrudan saç için de faydalı bir ürün haline getiriyor. Yani aloe veranın saça faydaları da saymakla bitmez. İşte Aloe Vera'nın cilde mucizevi faydaları!

16 Haziran 2020, Salı 11:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Aloe Vera, yanıklar ve döküntülere iyi gelir

Aloe Vera, yanıklar ve döküntülere iyi gelir

Aloe Vera’nın mucizevi etkileri arasında en güçlü olanı, cildi tedavi etme özelliği. Tam anlamıyla bir cilt dostu olan Aloe Vera, yanıkların tedavi sürecinde oldukça etkili. Sadece güneşten kaynaklananların değil, ufak kazaların meydana getirdiği yanıkları da iyileştiren bu bitki, yara izlerini geçirme konusunda çok faydalı. Aloe Vera’nın yapraklarının içinde bulunan jel dokulu maddeyi yanıkların üzerine uygulamak ve maddenin cilde temas etmesine izin vermek, tedavi sürecinin başlaması için yeterlidir. Ayrıca kaşıntıların rahatlatılması ve ciltte oluşan kızarıklıkların giderilmesi konusunda da iyileştirici etkileri bulunmaktadır.


Doğal antiseptik ve akne tedavisi

Doğal antiseptik ve akne tedavisi

Aslında Aloe Vera’nın cilt üzerindeki yara iyileştirme etkilerinin de kaynağı, içinde barındırdığı 6 farklı doğal antiseptik. Bu maddelerin birçoğu medikal ve kozmetik ürünlerde de tercih edilmekte. Özellikle akne karşıtı ürünlerde sıklıkla karşımıza çıkan salistik asiti içinde doğal olarak bulunduran Aloe Vera bitkisi, inatçı cilt lekeleri üzerinde büyük bir etkiye sahip.


Aloe Vera kafa derisi sorunlarını çözer

Aloe Vera kafa derisi sorunlarını çözer

Aloe vera jeli kuru saçlar veya kaşıntılı kafa derisi için doğal bir tedavi yöntemidir. Hazır jel alıp kullanabilir ya da kendiniz bitki içindeki bölümü çıkarıp blendırda jel haline getirebilir.


Aloe Vera uçuk tedavisinde kullanılır

Aloe Vera uçuk tedavisinde kullanılır

Aloe vera jelin uçuk tedavisi için günde birkaç defa kullanıldığında iyileşme sürecini hızlandırdığı görülmüştür.


Aloe Vera saçları besler

Aloe Vera saçları besler

İçeriğindeki vitaminler ve besleyiciliği sayesinde saçı güçlü ve sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Saç ölü hücreden arınır ve saç folikülleri etrafında cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur.

Aloe Vera nasıl kullanılır?

Aloe Vera nasıl kullanılır?

Aloe Vera bitkisi iki şekilde kullanılır. Bunlardan biri ağız yolu ile diğeri ise cilde uygulanan şekildedir. Ağız yolu ile tüketilmesi vücudun sindirim, boşaltım ve sinir sistemine fayda sağlar, cilde uygulanarak tüketildiğinde ise cilt için şifa olur. Aloe Vera bitkisinin dibinden bir yaprağını alın ve kökten uca doğru küçük küçük kırıklarla bitkiyi ayırın. İçerisinde bulunan jeli, ağız yolu ile veya cilde temas ile tüketebilirsiniz.

Cilt lekeleri için aloe vera maskesi

Cilt lekeleri için aloe vera maskesi

Malzemeler

  • 1/4 bardak aloe vera jeli
  • 1 yemek kaşığı kuşburnu tohumu yağı
  • 8 damla limon yağı

Hazırlanışı

  • Tüm malzemeleri bir cam kaseye alın ve güzelce karıştırın. 
  • Karışımı temiz cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.
  • İnce bir tabaka halinde sürdüğünüz maskeyi 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her zaman pahalı olmak zorunda değil! 6 adımda etkili cilt bakımı