Alparslan Arslan'a yeniden tutuklama kararı!

Ergenekon davasında hakkında tahliye kararı verilen Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan hakkında, yeniden tutuklama kararı çıktı. O tahliye kararından faydalanamayan Arslan, halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor

21 Mart 2014, Cuma 16:13
A A
Alparslan Arslan'a yeniden tutuklama kararı!

5 yıllık tutukluluk süresini düzenleyen yasanın yürürlüğe girmesinin ardından Ergenekon davasında tutuklu bulunan Alparslan Arslan hakkında tahliye kararı verilmişti. Hakkında tahliye kararı verilen Arslan, mahkeme heyetine hakaretten aldığı hapis cezası olduğundan cezaevinden çıkamamıştı.

Kamuoyunda tepki ile karşılanan karar üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tahliye kararına itiraz etti. Başsavcılık Arslan’ın başka mahkemelerce hakkında verilmiş birden çok karar bulunduğu ve bu cezaların mahsup edilmesiyle Ergenekon davası kapsamında 5 yıllık tutukluluk süresini doldurmadığını ve tutuklanması gerektiğini belirtti.

Savcılığın itirazını değerlendiren İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi, itirazı oy birliğiyle kabul ederek, sanık Alparslan Arslan hakkında tutuklama müzekkeresi çıkarılmasına hükmetti. Heyet, çıkarılan tutuklama müzekkeresini infaz amacıyla sanık Alparslan Arslan'ın tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’ne gönderilmesine de karar verdi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...