Alperen Ocakları gül dağıttı

İstanbul Alperen Ocakları üyesi bir grup, Bayrampaşa'daki otogarda Doğu ve Güneydoğu illerine giden otobüslerdeki yolculara gül dağıtıp; lokum ile gül suyu ikram etti

11 Eylül 2015, Cuma 15:48
A A
Alperen Ocakları gül dağıttı

İstanbul'daki otogara giden grup üyeleri, doğudaki illere giden otobüsleri durdurup yolculara gül ve lokum dağıttı. Otobüstekilerle tokalaşan üyeler, özellikle son dönemde PKK karşıtı eylemlerde Kürt vatandaşlara yönelik saldırıları da kınadı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer35426","35426","201509","35426-360468.jpg","1", "0","Alperen Ocakları gül dağıttı");

Alperen Ocakları Eğitim ve Dayanışma Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "Şehit haberlerinin artarak gelmesinden dolayı insanlarımız duygularına hakim olamadılar ve teröre tepki göstermek için sokaklara çıktılar. Bunun yanında olayları provoke etmek için özel seçilmiş ajanların, Doğu illerine giden otobüslerimizi taşladıklarını, taşra illerinde mevsimlik işçileri dövdüklerini gördük. Sokaklarda 'Kürtler Türklerin ebedi düşmanıdır' söylemlerini duymaya başladık." dedi.

Mican, "Biz Cuma gününü özellikle seçtik. Cuma günü Müslümanların bayramı günüdür. Elimizdeki gül de peygamber efendimizi te diye konuştu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...