Alternatif tatil arayanların adresi 'saklı cennet'

"Trakya'nın saklı cenneti" olarak adlandırılan Kırklareli, tarihi, doğası, denizi ve lezzetleriyle, Ramazan Bayramı'nda alternatif tatil arayanları ağırlayacak.

03 Haziran 2019, Pazartesi 00:39 Son Güncelleme:
A A

60 BİN YARASAYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

60 BİN YARASAYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Trakya'nın turizme açık tek mağarası Dupnisa'da görülmeye değer yerler arasında bulunuyor. Demirköy ilçesi Sarpdere köyünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İl Özel İdaresinin çalışmaları doğrultusunda düzenlenerek 2003'te ziyarete açılan mağara, 16 türde yaklaşık 60 bin yarasaya ev sahipliği yapıyor.

TRAKYA'NIN TEK ANTİK TİYATROSU

TRAKYA'NIN TEK ANTİK TİYATROSU

Vize ilçesindeki, Geç Roma dönemine ait, Trakya'nın tek antik tiyatrosu ile Istranca eteklerinde yer alan köyler, ziyaret edilecek yerler arasında bulunuyor. İğneada ve Kıyıköy beldeleri, çadır turizmi yapmak isteyenleri de ağırlıyor. 

ÖZEL LEZZETLER

ÖZEL LEZZETLER

Kırklareli, köftesi, hardaliyesi, balığı ve manda yoğurduyla kendinden söz ettiriyor. Istranca ve longoz ormanlarının temiz havasında yetişen hayvanların etinden yapılan köftenin yanı sıra manda yoğurdu, Karadeniz'in sularında yakalanan taze balık ile yöreye özgü üzümden elde edilen hardaliye, damaklarda ayrı lezzet bırakıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 'Boyalı güzeller'in Türkiye'deki göç rotaları belirlendi