Altın Sahil polenle kaplandı

Muğla'nın Marmaris İlçesi’nin turistik Altın Sahil’de, çam ağaçlarının rüzgardan dağılan polenleri, denizin bir bölümünü sarıya boyadı

27 Mart 2017, Pazartesi 19:24
A A

Marmaris ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıktaki turistik İçmeler Mahallesi’nde bulunan Altın Sahil adlı halk plajı sarıya büründü. Çevrede bulunan çam ağaçlarının kozalar ve çiçeklerinden, rüzgarın etkisiyle polenler denize saçıldı.

SAHİLİ POLEN KAPLADI

SAHİLİ POLEN KAPLADI

Kısa süre içinde deniz üzeri 20 metre uzunluğunda polen kaplandı, suyu sarıya bürüdü. Görenler durum karşısında belediye ekipleri aradı. 

NEDENİ: ÇAM AĞACI KOZALAKLARI

NEDENİ: ÇAM AĞACI KOZALAKLARI

Sahile gelen Marmaris Belediye Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü ve uzman ekipler, numune alarak inceleme yaptı.Yapılan incelemelerde durumun çam ağacı kozalarından rüzgarın etkisiyle dökülen polen olduğu tespit edildi. 

'BİRKAÇ GÜN SÜRECEK'

'BİRKAÇ GÜN SÜRECEK'

Kıyıya vuran polenler, belediye ekipleri tarafından ağlarla temizlendi.Her yıl bahar ayına geçişlerde bu tür olayın yaşandığını vurgulayan Belediye Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü, "Mevsimsel bir olay. Çam ağacı ve çiçekler polenleri şiddetli rüzgarla denize dökülmüştür. Birkaç gün sonra bu görüntü sürecektir. Endişelenecek bir durum yoktur. Gerekli temizlik yapılmıştır" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aksaray'da durdurulan minibüsün her yerinden kaçak sigara çıktı