Altın uçuşta!

Altın uçuşta!

Avrupa'nın borç krizinden doğan hengamede varlığını korumak isteyen yatırımcının güvenli limana yanaşması ile altın 4 günlük kazancının ardından yükselişini sürdürüyor

05 Ekim 2011, Çarşamba 09:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Spot altının onsu yüzde 0.7 kadar yükselerek 1,634.75 dolara ulaştı, Singapur'da ise yerel saatle 9.04'te 1,623.10 dolardan işlem gördü. Altın, bazı yatırımcıların diğer piyasalardaki kayıplarını gidermek amaçlı kar satışına gitmeleri ile dün yüzde 2.1 değer kaybetti. Aralık teslimli külçe altının onsu yüzde 2.5 düştükten sonra yüzde 0.5 değer kazandı.

Financial Times'ın dünkü yayımladığı haberine göre Avrupa Birliği yetkilileri bölge bankalarını yeniden sermayelendirmenin yollarını arıyorlar. Amerikan Merkez Bankası Başkanı Ben S. Bernanke, FED'in toparlanma adına daha iri adımlar atabileceğini açıkladı. Bu haberin ardından MSCI Asia Pasific Endeksi kaybını üçüncü güne taşıdı, dolar 6 majör para birimi karşısında değer kazandı.

Spot gümüşün onsu dünkü yüzde 1.1'lik kaybın ardından pek fazla değişim göstermeyerek 30.02 dolarda kaldı; aralık teslimli gümüş vadelilerinin onsu ise yüzde 0.7 yükselerek 30.05 dolardan işlem gördü. Spot platinin onsu da dünkü yüzde 1.9 dökülmenin ardından yüzde 0.6 düşüşle 1,469 USD'ye düştü.

"ALTIN, HİSSE SENEDİ VE EMTİA İLE BİRLİKTE YÜKSELECEK"

"Piyasa Avrupa'nın akıbeti ve altında neler olup bittiği ile ilgili." yorumunda bulunan Commodity Broking Services yöneticisi Jonathan Barratt, "Talepteki büyüme Hindistan ve Çin'den geliyor. "İnsanlar pozisyonda çıkıp, nakte geçiyorlar fakat umutlar zayıf dolar ile Çin ve Hindistan'dan gelen talebin altını yukarı taşıması yönünde."  derken altının, hisse senendi ve emtia ile birlikte yükseleceğine dair görüş bildirdi.

BLOOMBERG HT 
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 25 Ocak 2021 altın fiyatları: Çeyrek altın ne kadar oldu?