Altındağ'da 5 ton atık yağ ve 4 ton atık pil geri dönüşüme kazandırıldı

Altındağ'da 5 ton atık yağ ve 4 ton atık pil geri dönüşüme kazandırıldı

Altındağ'da 5 ton atık yağ ve 4 ton atık pil geri dönüşüme kazandırıldı

31 Aralık 2019, Salı 11:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- ALTINDAĞ Belediyesi'ne bağlı Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri ile Gençlik Merkezleri'nde, 2019 yılında 5 ton atık yağ ve 4 ton atık pil geri dönüşüme kazandırıldı.
Altındağ Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde devam eden 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında geri dönüşüm çalışmalarına devam ediyor. İlçe genelinde 10 adet mobil atık getirme, 400 adet geri dönüşüm kumbarası, 200 adet sıfır atık kumbarası, 400 adet giysi kumbarası, okullara da 100 adet geri dönüşüm potası yerleştiren Altındağ Belediyesi, Kadın Eğitim ve Gençlik Merkezlerinde toplam 5 ton atık yağ topladı. Toplanan atıklar ekipler tarafından alınarak, geri dönüşüme kazandırdı.
4 TON ATIK PİL GERİ TOPLANDI
Doğaya bırakılması durumunda çevre kirliliğine yol açan atık piller de, Altındağ Belediyesi tarafından toplanıyor. İlçede bulunan okullar, Gençlik ve Kadın Eğitim Merkezlerinde pil toplama noktası oluşturan Altındağ Belediyesi, yıl boyunca toplam 4 ton atık pili de geri dönüşüme kazandırdı. Dönüştürülen atıklar ile çevrenin korunması ve ekonomiye katkı sağlandı.
'DAHA DUYARLI OLMALARINI İSTİYORUZ
Geri dönüşüme büyük önem verdiklerini ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, "İlçe genelinde atık pil ve atık yağ gibi maddeleri geri dönüşüme kazandırmak için topluyoruz. Altındağ Belediyesi'ne bağlı merkezlerimizde 5 ton atık yağ ve 4 ton atık pili toplayarak çevreye verilecek zararın önüne geçtik. Hemşerilerimiz ilçe genelinde yerleştirdiğimiz ve merkezlerde olan geri dönüşüm kumbaralarına evde biriktirdikleri geri dönüştürülebilir atıkları getirebilirler. Vatandaşlarımızı geri dönüşüm konusunda daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Doğamızı hep birlikte korumalıyız" dedi.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kahramankazan'da hayırsever iş adamları ile burs alan öğrenciler buluştu