Altınova’da yenilenen polis karakolu açıldı

Altınova’da yenilenen polis karakolu açıldı

Altınova’da yenilenen polis karakolu açıldı

27 Eylül 2019, Cuma 15:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da Altınova İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı Polis Merkezi'nin modernize edilen kısımları ile yeni bölümler törenle hizmete girdi.

Törende konuşan Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Polis Merkezinin düzenlenmesinde emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür etti. Binanın hizmete açılışı Yalova Valisi Muammer Erol tarafından gerçekleştirildi. Tüm bölümleriyle son derece modern bir görünüm elde edilen karakolda vatandaşların rahatı ve kolaylığı için tüm tedbirler alınmış durumda. Karakolda vatandaşların talepleri ve sorunlarını karşılamak amacıyla güven masası da oluşturuldu.

11 NOKTADAN GÖZLENİYOR

Altınova İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı ilçe genelinde 11 noktada hareketli ve sabit kamera sistemi bulunmakta. Toplam 45 PTS (Plaka Tanıma Sistemi), KGYS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) yüksek çözünürlüklü kameralar ile ilçe genelinde hizmet veriyor. Kamera odasında yapılan çalışma ile ilçedeki her türlü olaya anında müdahale ediliyor. Mevcut olan karakola İlçe Müftülüğünün desteğiyle bir mescit de yapıldı. Modernize edilen karakol binasında nezarethane, ifade alma odası, grup amirliği odası, idari ve adli bürolar yeniden düzenlendi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yeni düzenlemesi olan güven masası da karakol binasında faaliyete geçti. Ayrıca karakol merkezinin bahçesine Atatürk büstü yapılıp çevre düzenlemesi de gerçekleştirildi.

GÜVEN MASASI UYGULAMASI DA FAALİYETTE

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında karakollarda yeni başlattığı güven masası uygulaması da Altınova merkez binasında faaliyetlerine başladı. Karakola gelen vatandaşlar masada görevli polis memuru tarafından karşılanıp sorunun çözülmesi yönünde gerekli çalışmalar yapılacak. Vatandaşın sorununa çözüme yönelik ilgili kişi ve kuruluşa yönlendirilmesi yapılıyor. Binanın açılışında Yalova İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık ve Altınova İlçe Emniyet Amiri M. Ferit Duman, Yalova Valisi Muammer Erol’a yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Açılışın ardından Altınova İlçe Emniyet Amirliği, davetlilere öğle yemeği ikram etti.

Açılışa Yalova Valisi Muammer Erol, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe Emniyet Amiri M. Ferit Duman, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Burak Kılıç, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, CHP Altınova İlçe Başkanı Cemalettin Kılıç, MHP Altınova İlçe Başkanı Serkan Dikyar, Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. yöneticileri, esnaflar, muhtarlar, STK temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder