Altınözü’nde ‘kadına yönelik şiddetle mücadele’ toplantısı

Altınözü’nde ‘kadına yönelik şiddetle mücadele’ toplantısı

Altınözü’nde ‘kadına yönelik şiddetle mücadele’ toplantısı

20 Aralık 2019, Cuma 16:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Samim SELÇUK/ALTINÖZÜ,(Hatay),(DHA)- ALTINÖZÜ Kaymakamı Bülent Uygur başkanlığında ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ toplantısı yapıldı.
Kaymakamlık toplantı salonunda kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Uygur, kadınlara yönelik şiddetin mutlaka ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çekti. Uygur, "Her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitimin şart olduğunu biliyoruz. Genel anlamda şiddeti reddediyoruz, ama kadına yönelik, çocuğa yönelik, aciz insanlara yönelik şiddeti öncelikle ve daha yüksek sesle reddediyoruz” dedi.
Toplantıda, aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele alanında çalışan tüm kurumların 2019 yılı verileri değerlendirilerek, mevcut duruma ilişkin analizler yapıldı. Altınözü’nde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında olay sayıları, başvuru sayıları, kanun kapsamındaki alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için il bazında ve bakanlıklar tarafından planlanması gereken tedbirler değerlendirilirken, son dönemde yaşanan üzücü olayların analizleri de yapılarak benzer nitelikteki olayların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler üzerinde duruldu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Altınözülü zeytincilere zirai mücadele çağrısı