Amanda Cerny İstanbul için dua istedi

Türkiye'de Yozgatlı bir Twitter kullanıcısına cevap vermesiyle popülerleşen ve 'yenge' denilen Amerikalı oyuncu Amanda Cerny, patlamanın ardından dua istedi

12 Aralık 2016, Pazartesi 10:30
A A
Amanda Cerny, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısı için dua istedi.

Türkiye’den Cafer Lalek adında bir Twitter kullanıcısına yazdığı yanıtla, Türkiye’de herkesin tanıdığı bir isim haline gelen 25 yaşındaki Snapchat yıldızı ve oyuncu Amanda Cerny, Beşiktaş’taki hain saldırıyı lanetledi.


'Yozgatlı Dayı' kim çıktı?
Ay-yıldız fotoğrafı paylaşan Amerikalı oyuncu Amanda Cerny,

“İstanbul’da son zamanlarda yaşanan terör olayları gösteriyor ki, dünya karanlık bir yer haline gelebilir. Fakat her durumda bir ışık bulmak ve bu ışığı yaymak bizim görevimizdir. Enerji bulaşıcıdır! Sevin, kimseye yanlış yapmayın. Çünkü günün sonunda, hepimiz insanız ve hepimiz eşitiz. Hangi ırk, din ve cinsiyet olduğunuzun bir önemi yok… Sizden farklı olana saygı duyun. Bu değişim için umut edeceğim, bu söylediklerim bir kişiye bile ilham verse bile, bu bir ilerleme sayılır” notunu düştü.
Amanda Cerny'den 29 Ekim tweeti

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.