Amazon Nehri'ni kaplumbağalar bastı

Brezilya’daki Vahşi Yaşamı Koruma Derneği (WCS), Amazon Nehri boyunca kumlu plajdan çıkan binlerce Dev Güney Amerika Nehri Kaplumbağası'nı görüntüledi. Plajdaki kaplumbağaların görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bu kaplumbağalar Amazon'daki bitki örtüsünün yenilenmesine yardımcı olan tohumların dağıtılmasında ve ekolojik sistemin devamında önemli bir rol oynuyor.

20 Aralık 2020, Pazar 17:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Brezilya’daki Vahşi Yaşamı Koruma Derneği (WCS) Amazon Nehri boyunca kumlu plajdan çıkan binlerce Dev Güney Amerika Nehri Kaplumbağası'nın görüntülerini yayınladı. Binlerce kaplumbağanın sahili kapladığı anlar görenleri şaşırttı.

100 bin kaplumbağa yavrusu sahile çıktı

100 bin kaplumbağa yavrusu sahile çıktı

WCS Brezilya koruma uzmanları, plajdan birkaç gün içinde yaklaşık 100 bin kaplumbağa yavrusunun sahile çıktığı belirtti. WCS tarafından görüntülenen kaplumbağa seli, sosyal medyada viral oldu.

Ekolojik sisteme büyük katkı sağlıyorlar

Ekolojik sisteme büyük katkı sağlıyorlar

Dev Güney Amerika Nehir Kaplumbağası, Latin Amerika’daki en büyük tatlı su kaplumbağası olarak bilinirken, 1 metre uzunluğa ve 90 kilo ağırlığa ulaşabiliyor.

Kaplumbağalar, Amazon Nehri boyunca bitki örtüsünün yenilenmesine yardımcı olan tohumları dağıtarak, ekolojik sistemde önemli ölçüde katkı sunuyor. (DHA)


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020 son kozunu oynuyor! Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti