Amber Heard ve Johnny Depp: Nasıl tanıştılar, neden düşman oldular?

Amber Heard ve Johnny Depp'in arasında yaşananları bilmeyen yoktur. 2015'te özel bir törenle evlenen çiftin arasındaki sular bu saatten sonra durulmadı desek yanlış olmaz. Önce Amber Heard 'Johnny Depp beni dövdü' deyip dava açtı, daha sonra Depp 'Hayır, asıl şiddet gören benim' dedi. Ancak bu sırada uyuşturucu ve alkol alışkanlığını inkar etmedi. Hal böyle olunca, iddiaları çok da inandırıcı bulunmadı. Peki Amber Heard ve Johnny Depp ne oldu da kanlı bıçaklı oldu. Çiftin tanıştıkları günden bu yana neler yaşadığını derledik. Aşk ve nefret arasındaki ince çizgiye bir kez daha şahit olacaksınız.

27 Ağustos 2020, Perşembe 14:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Nasıl tanıştılar?

Nasıl tanıştılar?

Amber Heard ve Johnny Depp, 2009'da Tutku Günlükleri filminin setinde tanıştı, 2012 yılında ise birlikte olma kararı aldı. Johhny Depp, Heard uğruna 2 çocuğunun annesi 14 yıllık eşi Vannessa Paradis'ten ayrılma kararı aldı.

Biseksüel olduğunu saklamadı

Biseksüel olduğunu saklamadı

Çift, 2014'te nişanlandı. Bu arada Amber Heard'ün 2012'de biseksüel olduğunu açıkladığı detayını atlamayalım.

Hollywood'a mâl oluyordu

Hollywood'a mâl oluyordu

2015'te Los Angeles'ta gizli bir törenle evlenen çift için başta her şey yolunda görünüyordu. Ancak mutlulukları çok uzun sürmedi, Amber Heard 2016'da şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açtı. O dönemde Karayip Korsanları'ndaki Jack Sparrow karakteriyle kariyerinin doruklarına tırmanan Johnny Depp, Disney ile anlaşmasını sonlandırmak zorunda kalıp sırf bu iddialar yüzünden Hollywood ile arasına set çekti.

Karşılıksız bırakmadı

Karşılıksız bırakmadı

Amber Heard'ün şiddet iddialarının üzerinden aylar sonra karalama davası açmaya karar veren Johnny Depp, asıl şiddete maruz kalan tarafın kendisi olduğunu öne sürerek 50 milyon dolarlık bir tahkir davası açmaya karar verdi.

3652'ye 870

3652'ye 870

Johhny Depp'in hamlesi karşısında Amber Heard, tahkir davasının düşürülmesi için üç kere başvuruda bulunmasına rağmen tüm bu çabaları cevapsız kaldı. Bunun nedeni Johnny Depp'in eski eşinin karşısına 87 kamera kaydı, 31 tanık ve 3652 adet kanıtla çıkma hazırlıklarında olmasıydı. Oysa Amber Heard'ün sunduğu kanıtların sayısı sadece 870 adetti. 

Heard'ün histerik krizleri

Heard'ün histerik krizleri

Johhny Depp'in Amber Heard tarafından psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğü fısıltıları ortalıkta dolanırken tam da bu iddialarda doğruluk payı olduğunu kanıtlayan ses kayıtları gündeme bomba gibi düştü. İlişki çıkmazına giren evliliklerini kurtarmak adına kavgalarını kaydedip daha sonra yeniden dinleme kararı alan çiftin ses kayıtları basına sızdı. Johnny Depp'in ciddi boyutta fiziksel şiddete maruz kaldığını kanıtlar nitelikteki 46 dakikalık ses kaydında Amber Heard'ün histerik krizleri de aslında tüm gerçekleri gözler önüne seriyor. 

Olayların ardından Depp'in Amber Heard'ün ailesi olan yazışmaları ortaya çıktı:

Ben kızınızı gerçekten çok sevdim. Ama sırf onun doğum gününe geç kaldım diye şu anda boşanıyoruz. Bana arkadaşlarının önünde tehditler savurdu. Şiddet göstermeye kalktığı anda orayı terk ettim. Zaten ne zaman bana şiddet uygulamaya kalksa evden ayrılıyorum. Benim hakkımda söyledikleri doğru değil. Ben ona telefon fırlatmadım. Bu olanların hiçbirini hak etmiyorum. Eğer bu olaylar gerçekten yaşanacaksa, ben de cevapsız kalmayacağım.

"Bu bir komplo"

"Bu bir komplo"

Heard ise Depp'in yüzüne tokat attığı, buzdolabına iterek kafasını dolaba bastırdığı Heard'ün kendisini yatak odasına kilitleyerek elinden kurtulduğunu öne sürdü. Bir noktada Depp'in Heard'ün suratına tükürdüğünü, boğazını sıkarak 'boynunu kırmanın çok kolay olacağını' söylediğini ileri sürdü. Ünlü aktör ise tüm bu suçlamaları reddederek 'kötü niyetli uydurma' ve 'eski eşinin kendisine kurduğu komplonun parçası' olduğunu savundu. 

Her şey mal varlığı paylaşımından mıydı?

Her şey mal varlığı paylaşımından mıydı?

Depp, Heard'ün boşanma durumunda mal varlığı paylaşımına dair anlaşma imzalamasını istediği için kavga çıktığını ve o noktaya değin bir şey içmemiş olduğunu, Avustralya'da ettikleri bu kavganın evliliklerinin sonu anlamına geldiğini, ondan sonra her şeyin daha da kötüye gittiğini anlattı.

"Kendini sert erkek mi sanıyorsun"

"Kendini sert erkek mi sanıyorsun"

Avukat Wass ise evin içinin 'katliam yeri' gibi gözüktüğünü, her yere boya saçılmış, pencerelerle televizyonun kırılmış halde olduğunu, 75 bin dolarlık hasar meydana geldiğini ileri sürdü. Wass, Aralık 2015'te de Depp'in Heard'e karşı düzenli şiddet uyguladığını, Los Angeles'daki evde Heard Depp'e direndiğinde, aktörün kadını "Kendini sert erkek mi sanıyorsun" diyerek kovaladığını, kontrol dışı bir öfke nöbeti içinde tokatladığını, kafa attığını, saçlarını yolduğunu ve öldürmekle tehdit ettiğini öne sürdü.

"Kazara kafa atmak" mı?

"Kazara kafa atmak" mı?

Depp ise Heard'ün iki gözü morarmış haldeki fotoğrafları gösterildiğinde, kendi savunurken Heard'ün gözlerine ellerini geçirdiğini ve kazara kafa atmış olabileceğini söyledi. 

"İlaçlarımı sakladı iddiası"

"İlaçlarımı sakladı iddiası"

Ağustos 2014'te Bahamalar'daki özel mülkiyeti olan adada detoksa çekildiğinde Heard'e saldırdığını reddeden Depp, 'yoksunluk nedeniyle büyük acı çektiğini, kontrol edemediği spazmlar geçirdiğini, yerde çocuk gibi ağladığını ve bunun hayatının en dip noktası olduğunu' anlattı. Heard'ü çektiği acıları hafifletebilecek ilaçları kendisinden saklamakla suçlayarak "Yaptığı en zalim şeylerden biriydi" dedi.

Alkol ve uyuşturucu sorununu kabul etti

Alkol ve uyuşturucu sorununu kabul etti

Depp, temmuz ayında hakkındaki iddialara cevap verirken aşırı alkol ve uyuşturucu tüketimi ile ilgili sorunları olduğunu kabul etti ancak Heard'e şiddet uyguladığı iddialarına karşı çıktı. Davanın ikinci duruşmasının görüldüğü salı günü NGN'in avukatı Sasha Wass, Depp'i 2013 yılında dövmesine güldüğü için Amber Heard'e birkaç defa tokat atmakla suçladı. Depp, 1989 yılında ilişkisinin başladığı ve nişanlandığı oyuncu Winona Ryder için "Winona Forever" (Winona Sonsuza Dek) yazan bir dövme yaptırmış, ikili 1993 yılında ayrıldıktan sonra dövmeyi "Wino Forever" yazısına dönüştürmüştü.

Amber Heard Türkiye'ye bayıldı

Amber Heard Türkiye'ye bayıldı

İkilinin arasında sular ne zaman durulur bilinmez ancak, yaşanan olayların ikisini de çok yıprattığını tahmin etmek zor değil. Amber Heard geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye gelerek uzun bir tatil yaptı, her fırsatta sosyal medya paylaşımlarında Türkiye'ye olan hayranlığından söz etti. Bugün ise Türkiye'den ayrılması bekleniyor. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaş farkı boşanma olasılığını etkiliyor!