Ameliyata alınan Kadir İnanır'la ilgili yeni haber!

Geçen Cumartesi günü rahatsızlanan ve ambulansla Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Kadir İnanır klinik seyrinde bir sapma gözlenmesi üzerine dün akşam ameliyata alınmıştı. 72 yaşındaki oyuncunun sabah yoğun bakımda olduğu bildirilmişti, şimdi yeni bir haber geldi!

22 Kasım 2021, Pazartesi 15:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muğla'da aniden rahatsızlanan Kadir İnanır, ambulansla Denizli'de getirilmişti. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen oyuncu, yoğun bakıma alınmıştı. İşte İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili son dakika gelişmesi... Hastaneden bugün yapılan açıklamada, "Kadir İnanır'ın klinik seyrinde bir sapma gözlenmesi üzerine akşam üzeri ameliyata alınmıştır. Ameliyat başarılı geçmiş olup, kendisinin yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir" denilmişti.


Usta sanatçının "beyin kanaması nedeniyle dün akşam saatlerinde ameliyata alındığı" haberi sevenlerini tedirgin etmişti. Kısa süre sonra Kadir İnanır'dan iyi haber geldi.


UYANDIRILDI

UYANDIRILDI

Yıldız oyuncu, ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alındı. Bir süre burada tutulan İnanır uyandırıldı. Solunum cihazı da çıkartılan 72 yaşındaki sanatçının bilincinin açık olduğu bildirildi.


Türk sinemasının efsane isimlerinden olan Kadir İnanır'ın, bir süre daha tedbir amaçlı olarak yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam edeceği belirtildi.

HAYAT ARKADAŞINDAN AÇIKLAMA

Kadir İnanır'ın hayat arkadaşı Jülide Kural, sanatçının sağlık durumunun iyi olduğunu dile getirmişti. Kural, "Hastalığın seyrinde yeni bir durumun gelişmesiyle, Kadir İannır 21 Kasım Pazar günü gerçekleşen başarılı bir operasyonun ardından, rutin kontrollerin yapılabilmesi için yoğun bakım ünitesine alınmıştır. Ameliyat sonrası sağlık durumunda olumsuz herhangi bir durum saptanmamıştır" ifadelerini kullanmıştı.


DOKTORLARINDAN AÇIKLAMA

DOKTORLARINDAN AÇIKLAMA

Oyuncunun sağlık durumuyla ilgili Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Başhekim Prof. Dr. Selçuk Yüksel, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekiye Melek Küçükatay ile Kadir İnanır’ın tedavisini yapan Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan, hastane önünde açıklama yapmıştı.


Rektör Prof. Dr. Kutluhan, Kadir İnanır’ın herkese selam ve sevgilerini ilettiğini belirterek, "Cumartesi günü saat 17.00 civarında büyük sanatçımız Kadir İnanır hastanemiz acil servisine gelmiştir. Hızlı bir şekilde tetkikleri yapılmış ve beyin damar hastalığı ön tanısıyla servise alınmıştır. Kendisini dün akşam bizzat ziyaret ettim. Bilinci açık ve iletişim kurabiliyordu. Birkaç gün daha yakın takibi gerekmektedir" demişti.


Rektör Prof. Dr. Kutluhan, "Tıbben sevki birkaç gün sonra olabilir. Şu anda felçten söz edemeyiz. Hastamızda böyle bir durum yok. Ancak gelişebileceği endişesiyle yakın takip ve tedavi ediyoruz" şeklinde konuşmuştu.


'ÜÇ YIL ÖNCE DE BENZER BİR SIKINTI YAŞAMIŞ'

'ÜÇ YIL ÖNCE DE BENZER BİR SIKINTI YAŞAMIŞ'

İnanır’ın tedavisini sürdüren Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan ise beyin damar tıkanıklığı şüphesiyle hastasının takip edildiğini belirterek, "Üç yıl önce de benzer bir sıkıntı yaşamış. Yine aynı şekilde bir beyin damar tıkanıklığı olduğundan şüpheleniyoruz. Bu hastalıklarda birkaç gün geçmeden, tablo netleşmeden bir şey söylemek mümkün değil. Kendisi istirahat etmesi ve dinlenmesi amacıyla servisimizde takibimize devam ediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bergüzar Korel bebeğini emzirdiği anları takipçileriyle paylaştı