Ameliyatla kepçe kulaktan kurtulmak mümkün

Ameliyatla kepçe kulaktan kurtulmak mümkün

Kepçe kulak problemi, kişilerde psikolojik sorunlara neden olabilir. Ancak kepçe kulak tedavisi mümkün olan bir durum. 1 veya 1 buçuk saatlik operasyonlar kepçe kulaklardan kurtulmanız mümkün. Kepçe kulak operasyonu çocuklarda genel anestezi, yetişkinlerde ise lokal anestezi ile uygulanıyor. Kepçe kulak ameliyatı hakkında Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ayşen Bilge Sezgin bilgi verdi.

28 Şubat 2020, Cuma 10:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ayşen Bilge Sezgin, "Kepçe kulak operasyonu çocuk yaştakilere genel anestezi ile daya büyük yaştakilere lokal anestezi altında basitçe yapılabilen 1-1.30 saatlik operasyondur. Kulağın arkasından operasyona başlanarak doğumdan itibaren şekillenmemiş ve doğal kıvrımlarını elde etmemiş kulağa yeniden bu kıvrımları sağlama işlemidir. Kulağın kıkırdağına yapılan müdahale ile sağlanmaktadır. Kıkırdak olgunluğunu kazanmamış ve kıvrımları oluşmamış kulaklara cerrahi müdahale ile dikişler vasıtayla yeniden kıvrım kazandırılır ve bunların oluşturulması ehil ellerde gayet başarılı yüzde yüze yakın başarı ile sonuçlanan işlemdir. Bu işlem son derece yüz güldürücüdür. Aslına uygun usulüne uygun yapılan işlem ile birlikte kişiler çok mutlu olabilmektedir. Sosyal yaşamında özellikle saçlarını uzatan bayanlar çok sık karşımıza çıkarlar. Bu kulakları gizlemek için saçlarını uzatarak kamuflaj sağlamak isterler saçlarımı hiçbir şekilde hayatım boyunca toplayamadım diyen bayanlar ameliyat sonrası bir hafta içinde çok rahat şekilde saçlarını toplayabilir ve günlük yaşama adapte olabilirler" dedi.

'Dikkat edilmezse kepçeleşme yeniden ortaya çıkabilir'

Ameliyat sonrası erken dönemde kulakları sert şekilde çekilme yapılmamasını önerdiklerini ifade eden Op.Dr. Sezgin, "Bunun sebebi kıkırdağa konulan dikişlerin kopma riski bulunmasıdır. Hastalarımız bu 3 aylık periyotta dikkat etmedikleri takdirde kepçeleşme yeniden ortaya çıkabilir. Ancak hastalar söylenilen doktor direktiflerine uydukları zaman yüzde yüze yakın başarı ile kepçe kulaklarının düzeltilmesi ve normal kulak görüntüsüne sahip olabilmektedir" açıklamalarında bulundu.Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Göz kapağı düşüklüğü için kalıcı çözüm: Göz kapağı ameliyatı