Ameliyatsız elmacık kemiği estetiği mümkün

Elmacık kemiği yüzün genç görünmesini sağlayan en önemli unsurlardan birisi. Dolgun ve çıkık elmacık kemikleri yüzün genç ve sağlıklı görünmesini sağlayan önemli bir işleve sahip. Elmacık kemiği çıkıklığı kadınlar tarafından en çok talep edilen estetik operasyon türü. Peki ameliyatsız elmacık kemiği estetiği mümkün mü? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, yüz gençleştirme estetiğinde kullanılan ameliyatsız elmacık kemiği estetiğini anlattı./ posta.com.tr-ÖZEL

09 Haziran 2020, Salı 13:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Non-invaziv yani ameliyatsız teknikler ile elmacık kemiği estetiği dolgu enjeksiyonu yöntemi ile yapılır. Elmacık kemiğindeki estetik problemler doğuştan ya da yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yüzle uyumlu bir şekilde çıkıntıya sahip olmayan elmacık kemikleri yüzün daha zayıf ve çökük durmasına yol açar. Bu da kişinin olduğundan daha yaşlı, zayıf ve mutsuz görünmesine neden olabilir.

Bunun için hyalüronik asit dolgusu ya da yağ enjeksiyonu malzemesinden faydalanabilir. Hyalüronik asit cildin kendi doğal yapısında da bulunan, vücuda zararı olmadığı ispatlanmış, birçok estetik problemin tedavisinde kullanılan dolgu malzemesidir. Bunun dışında kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen dolgu malzemesi de kullanılabilir.

Hastanın karın ya da kalça gibi bölgelerinden alınan yağ hücreleri özel bir takım santrifüj işleminden geçirilerek saflaştırılır. Ardından enjeksiyon iğneleriyle elmacık kemiğine enjekte edilir.

Dolgu enjeksiyonu teknikleri non-invaziv ya da ameliyatsız bir teknik olarak uygulaması oldukça kolay, sonuçların hemen görünebilir ve iyileşme süreci oldukça kısa. Tüm bu avantajları sayesinde elmacık kemiğinin daha belirgin hale getirilmesi en fazla tercih edilen teknik.

Hyalüronik asit dolgu malzemesinin etkisi ortalama bir ile iki yıl sürerken, yağ enjeksiyonunun etkisi ise daha uzun sürer. Hyalüronik asit dolgusu ortalama 15 dakika sürerken, yağ enjeksiyonu tekniğinde önce liposuction tekniği ile yağ alınması gerektiği için operasyon ortalama 45 dakika sürebilir. Elmacık kemikleri operasyonun hemen ardından belirgin hale gelir. Aynı gün içinde günlük yaşantıya rahatlıkla devam edebilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karantina kilolarından lipoliz ile kurtulmak mümkün